KONIN. Powiatowy ping pong, ping pong, ping pong

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

76 zawodników z 10 powiatów rywalizowało w Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Konińskiego. Wśród „młodzieżowców”- zawodników od 14 do 21 roku życia – najlepszy wynik osiągnął Dawid Kaszuba z ZSZ Żychlin. Z kolei w grupie „seniorów” triumfowali: Anna Wicher z klubu SMECZ Konin oraz Paweł Małkus z Transport Koło.

Zawody rozgrywano systemem rosyjskim bez dodatkowej gry o I miejsce. Tenisiści walczyli w trzech grupach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Najliczniejszą reprezentację stanowili uczniowie szkół podstawowych, czyli młodzicy. W tej kategorii wiekowej, bezkonkurencyjni okazali się Agata Łożyńska z UZTS Barcin i Dawid Balcerzak z SKTS Słupca.

Najwyższe trofea oraz nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczyli finalistom wszystkich kategorii: starosta Małgorzata Waszak oraz Jerzy Drygiel i Sebastian Tołoczko z konińskiego Starostwa.

Trwającej 10 godzin sportowej rywalizacji towarzyszyła przyjazna atmosfera i dobra zabawa. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali organizatorzy: pracownicy Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Koninie oraz trenerzy konińskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Smecz”.

Podczas zawodów dokonano także podsumowania wyników w klasyfikacji drużynowej. Po siedmiu turniejach rozgrywanych od października 2010 r. do maja 2011 r., najwyższe miejsce na podium w rywalizacji drużynowej wywalczył Uczniowski Klub Sportowy SMECZ KONIN z 4298 pkt., miejsce drugie z wynikiem 3034 pkt. zajął Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Żychlinie, a trzecie – z dorobkiem 1803 pkt. – klub Transport Koło.

(nadesłała: Marta J. Bagrowska, rzecznik prasowy Starostwa)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA