KONIN. Aby prezenty pierwszokomunijne nie trafiły w ręce złodziei

apelkom3

Konińscy policjanci spotykają się z uczniami przystępującymi do pierwszej komunii świętej. Funkcjonariusze uczą i przypominają, co zrobić , by otrzymane prezenty nie stały się łatwym łupem dla złodziei i oszustów. Każde dziecko na koniec spotkania otrzymuje od policjantów apel przypominający o zasadach rozsądnego postępowania z komunijnymi podarkami.

W czasie pierwszej komunii świętej dzieci bardzo często otrzymują kosztowne prezenty, np. komputery, odtwarzacze, rowery, telefony, aparaty. Przedmioty te przez niewłaściwe użytkowane, złe zabezpieczenie, czy też nierozwagę samego dziecka mogą stać się łatwą zdobyczą dla złodziei. Dlatego też asp.sztab. Iwona Majkowska z Wydziału Prewencji konińskiej Policji spotkała się z uczniami drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 15 w Koninie, by przypomnieć im o podstawowych, ale bardzo ważnych w takich sytuacjach zasadach bezpieczeństwa.

Policjantka m.in apelowała do dzieci, by nie udzielały żadnych informacji o otrzymanych prezentach osobom obcym, „miło” pytających o uroczystość, w żadnym razie nie podawały swojego miejsca zamieszkania i informacji o tym kto i co znajduje się w domu, nie użyczały roweru i innego sprzętu żadnej obcej osobie, nawet jeśli ta zapewnia „tylko się przejadę, tylko raz zadzwonię, pogram na grze, posłucham muzyki”. Policjantka wyraźnie podkreślała, by dzieci do szkoły i w miejsca zabaw nie zabierały swoich drogocennych prezentów.

(źródło: KMP w Koninie)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA