KONIN to wiocha, a RZGÓW – atrakcyjne miasto?

IS_Rzgów1

Przez kilka dni Rzgów, w powiecie konińskim, był ….miastem atrakcyjnym dla biznesu. Uwierzył w to wójt (burmistrz) Andrzej Grzeszczak i grupa urzędników w Urzędzie Gminy, co świadczy o poziomie próżności i nierozgarnięcia co poniektórych. Po prostu dano się nabrać miesięcznikowi Forbes (można go w przybliżeniu nazwać magazynem dla fircykowatych biznesmenów). Rzgów znalazł się w rankingu miast atrakcyjnych dla biznesu. Ale nie chodziło o Rzgów w powiecie konińskim, tylko miasto Rzgów. To tak jakby Konin (takich miejscowości kilka w Polsce jest) otrzymał informację, że dostał nagrodę w konkursie na najbardziej uporządkowaną wieś w Polsce. A prezydent Józef Nowicki zaraz leciał zapisać się do Stowarzyszenia Sołtysów.

Od takich magazynów jak Forbes nie ma co wymagać, że nie rozróżniają wsi od miasta lub krowy od owcy. Ale że w Urzędzie Gminy w Rzgowie uwierzono w coś takiego, to naprawdę trudno zrozumieć. Wójt (burmistrz) Andrzej Grzeszczak szykował się już do tej ,,wielkiej”uroczystości. A służby propagandowe urzędu zapowiadały, że więcej informacji podadzą po …odebraniu nagrody.

(jako ilustracja strona internetowa Urzędu Gminy, na której poinformowano, że Rzgów jest …miastem atrakcyjnym dla biznesu)