KONIN. Shakiry i Stingi klawiatury

IS_DSC00235

14 maja w Młodzieżowym Domu Kultury w Koninie odbył się II Powiatowy Przegląd Keyboardowy „Mistrz klawiatury 2011. Wzięło w nim udział 20  młodych instrumentalistów,  którzy rywalizowali o nagrody i wyróżnienia w dwóch kategoriach wykonawczych – soliści i zespoły keyboardowe.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji Komisja Artystyczna w składzie: Robert Żurański, Tadeusz Grzanka i Krystian Weber przyznała tytuły „Mistrza klawiatury 2011” następującym wykonawcom: Oldze Książczak ze Społecznego Ogniska Muzycznego Konińskiego Towarzystwa Muzycznego w Koninie (nauczyciel Paweł Nawrocki), kat. 6-9 lat; Dawidowi Mankiewiczowi ze Społecznego Ogniska Muzycznego  Konińskiego Towarzystwa Muzycznego (nauczyciel Paweł Nawrocki), kat. 10-12 lat; Annie Ziemniarskiej z Gminnego Ośrodka Kultury w Kramsku (nauczyciel Paweł Ciesielski), kat. 13-15 lat; Maciejowi Kucharczykowi i Łukaszowi Kucharczykowi – ze Społecznego Ogniska Muzycznego  Konińskiego Towarzystwa Muzycznego  w Koninie  (nauczyciel Ryszard Piotrowski), kat. zespoły keyboardowe.

Ponadto Jury postanowiło wyróżnić: Adama Nowinowskiego z GOK w Kramsku (nauczyciel Paweł Ciesielski), kat.10-12 lat; Sarę Szukalską ze SOM KTM w Koninie (nauczyciel Dorota Szymczak), kat.10-12 lat; Eryka Wiśniewskiego ze SOM KTM w Koninie (nauczyciel Jan Szabelski), kat. 10-12 lat; Rafała Radzimskiego z NSMR I stopnia Music Story w Koninie (nauczyciel Jan Ungeheuer), kat. 13-15 lat; Klaudię Babacz  z NSMR I stopnia Music Story w Koninie (nauczyciel Elżbieta Chojnacka), kat. 13-15 lat.

Nagrodę Grand Prix II Przeglądu za wspaniałą interpretację, technikę i kulturę wykonawczą prezentowanych utworów zdobył Jan Dańczak reprezentujący Niepubliczną Szkołę Muzyki Rozrywkowej I stopnia Music Story w Koninie (nauczyciel Jan Ungeheuer).

Spotkanie dzieci i młodzieży grającej na elektronicznych instrumentach klawiszowych było  znakomitą  okazją do promocji młodych talentów, konfrontacji i wymiany doświadczeń, a także doskonałym momentem  do zacieśnienia starych i nawiązania nowych przyjaźni artystycznych.  Udział w imprezie dostarczył zarówno uczestnikom jak i ich rodzicom oraz nauczycielom  wielu niezapomnianych  wrażeń. Wszyscy, którzy wzięli udział w Przeglądzie otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a najlepsi  – statuetki ufundowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Gratulujemy  nagrodzonym i wyróżnionym.

(nadesłał: Młodzieżowy Dom Kultury)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA