GOLINA. Znają Wielkopolskę jak własną kieszeń

IS_003

Od najmłodszych lat warto poznawać zabytki, gwarę, obrzędy i zwyczaje Wielkopolski, ponieważ stanowią one ważne elementy naszej rodzimej kultury i tożsamości terytorialnej. Zapewne wiedzą o tym uczniowie z terenu południowo-wschodniej części naszego regionu, którzy 19 maja przybyli do Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie na jubileuszowy, bo XV etap wojewódzki Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Uroczystość składała się z kilku integralnie powiązanych z sobą części. Po słowach powitania dyrektor Jolanty Kruckiej, zastępcy burmistrza Andrzeja Budnego skierowanych do zgromadzonych (wśród nich byli m. in.: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie Ryszard Nijakowski, inspektor Wydziału Oświaty Małgorzata Hopen, kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie Urszula Miłosz-Michalkiewicz) oraz wręczeniu dyplomów i upominków nadszedł czas na konkursowe zmagania z testem. Dotyczył on szeroko pojętej kultury, specyfiki języka oraz dawnej historii Wielkopolski.

Po napisaniu testu uczniowie wzięli udział w wycieczce autokarowej do ciekawych miejsc charakterystycznych dla Ziemi Konińskiej.

Jubileuszowy XV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce został zaplanowany z wielkim rozmachem i kunsztem organizacyjnym. Uroczystość ta spotkała się z wielkim uznaniem ze strony przybyłych gości i samych uczestników rywalizacji. Wszystko to zasługa owocnej współpracy dyrekcji, nauczycieli i pracowników obsługi.

Przemysław Ciesielski

***

Serdecznie dziękujemy: Prezydentowi Miasta Konina – Józefowi Nowickiemu, Burmistrzowi Goliny – Tadeuszowi Nowickiemu, Dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie – Ryszardowi Nijakowskiemu, Staroście Powiatu Konińskiego – Małgorzacie Waszak za ufundowanie upominków na wojewódzki etap XV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA