RYCHWAŁ (GRABOWA). Maryjne śpiewanie i big bit na łące

IS_169

,,Do tańca, i do różańca” – tak się mówi o niektórych osobach. Ale nigdy o imprezach plenerowych. Tymczasem w miejscowości Grabowa, w gminie Rychwał, właśnie udało się coś takiego zorganizować, 22 maja. Piknik Rodzinny pod nazwą „Maryjne Śpiewanie” miał wymiar i religijny, i ludyczny, zabawowy.

Jego organizatorami byli: Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Oddział Miejski w Rychwale, mieszkańcy Sołectwa Grabowa, Urząd Gminy i Miasta w Rychwale oraz Szkoła Podstawowa w Rychwale. W ładnym przyrodniczo terenie przygotowano część artystyczną, wspólne śpiewanie, degustację potraw staropolskich, biesiadę przy ognisku. Co istotne, bawili się mieszkańcy w różnym wieku: zarówno młodzież, jak i ci starsi.

Z funduszu sołeckiego w roku ubiegłym zbudowano z drewna miejsce do biesiadowania, gdzie można znaleźć również schronienie przed deszczem, co się okazało przydatne także 22 maja. Mieszkańcy mają ambitne plany. Chcieliby tutaj organizować majówki i inne imprezy integrujące mieszkańców. Jak powiedział sołtys Grabowej Tomasz Antczak, jest taka potrzeba. A na mieszkańców można liczyć.

is_165

Picture 1 of 32