KONIN, SKULSK. Detektyw Rutkowski złapał sprawcę napadu na lekarza?

logo_konin_95

W styczniu w Skulsku miejscowy lekarz został oblany żrącą substancją. Domniemany sprawca został wreszcie ujęty. Doprowadził go detektyw Krzysztof Rutkowski. Jak donosi Komenda Miejska Policji w Koninie, w areszcie znalazł się 28-letni mieszkaniec miasta. Trwa weryfikacja, czy to rzeczywiście ten mężczyzna napadł lekarza ze Skulska.

W styczniu Konińska Gazeta Internetowa pisała: ,,Nie było takiego przypadku w ostatnich latach w rejonie działania Komendy Miejskiej Policji w Koninie . Do tej pory nikt nie został oblany żrącą substancją. Zdarzenie w Skulsku jest pierwszym tego rodzaju – powiedziała Renata Purcel-Kalus, rzecznik prasowy konińskiej policji. Znany już jest wstępny rysopis sprawcy.W środę około godziny 18-tej lekarz wychodzący z przychodni, w której pracował, został zaczepiony przez mężczyznę i oblany żrącą substancją. Z obrażeniami górnej części twarzy przewieziono go do szpitala, najpierw do Konina, potem do Warszawy. Sprawca uciekł. Ale pozostawił dziecięcy wózek, przy którym stał przed budynkiem. Wózek i słoik, w którym była żrąca substancja, policja zabezpieczyła do dalszego postępowania.”

Domniemany sprawca jest młody, pochodzi z Konina. Prawdopodobnie działał na zlecenie. Czy motywem była zemsta, okaże się w śledztwie. Komenda Miejska Policji w Koninie przypomniała, iż po zdarzeniu funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą uruchomili specjalne telefoniczne numery kontaktowe oraz skrzynkę e-mail, gdzie można było przekazać informacje pomocne do wyjaśnienia tej sprawy.  Przez wiele miesięcy weryfikowali każdy najdrobniejszy szczegół pojawiający się w związku z ta niesłychaną historią. Między innymi dzięki tym informacjom kryminalni z Konina wytypowali krąg osób, które mogły być zamieszane w ten napad.