KONIN. Przepustki do Poznania

IS_DSC00081l

20 maja w Młodzieżowym Dom Kultury w Koninie odbyły się rejonowe eliminacje do XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków – Czerwonak 2011. W imprezie  wzięło udział 47 rozśpiewanych i roztańczonych przedszkolaków – zwycięzców eliminacji organizowanych przez powiaty: wrzesiński, słupecki, turecki, kolski, koniński oraz miasto Konin. Komisja Artystyczna w składzie: Jolanta Skowrońska (PWSZ w Koninie), Małgorzata Prządka (MDK w Koninie) i Remigiusz Wojciechowski (GOK w Czerwonaku) po wysłuchaniu 31 prezentacji konkursowych postanowiła przyznać 5 nagród, które są zarazem nominacjami do udziału w ostatnim etapie imprezy.

W finale wojewódzkim, który odbędzie się 12 czerwca na Starym Rynku w Poznaniu, zobaczymy i usłyszymy: Zuzannę Nowak z zespołem towarzyszącym w składzie: Julia Rojek, Amelia Grobelna i Julka Robaszkiewicz z Przedszkola nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Słupcy (op. J. Rogalska, Marlena Tryngiel); Natalię Sarniak z Przedszkola Samorządowego w Babiaku (op. B. Zielińska); Kingę Żelichowską z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie (op. P. Piechocki); Agatę Ołtuszyk z Przedszkola nr 4 w Koninie (op. D. Przybysz); Majkę Piaskowską z Przedszkola nr 5 w Koninie (op. I. Hamela).
Tegoroczne eliminacje, jak zgodnie oceniło Jury, stały na wysokim poziomie artystycznym i obfitowały w nieprzeciętne indywidualności sceniczne. Organizatorem tej niecodziennej adresowanej do przedszkolaków imprezy był Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku, a współorganizatorem Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie. W ubiegłym roku II nagrodę z Festiwalu przywiozła nam Iga Brzezińska z Przedszkola nr 32 z Oddziałami Integracyjnymi.

Wszyscy młodzi artyści uczestniczący w imprezie otrzymali maskotki i pamiątkowe dyplomy oraz słodycze i napoje ufundowane przez organizatorów. Gratulujemy przedszkolakom, które brały udział w tej rozśpiewanej, barwnej i promującej nowe talenty przygodzie z piosenką. Dziękujemy opiekunom i rodzicom, a także instytucjom zajmującym się wychowaniem artystycznym najmłodszych.

(nadesłał: Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie)