KONIN, SKULSK. Oblał lekarza kwasem – aresztowany na 3 miesiące

paragrafw

Sąd Rejonowy w Koninie, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 28-letniego mieszkańca Konina, zatrzymanego pod zarzutem spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez oblanie kwasem lekarza ze Skulska, Oresta Sudczaka.

Do tego zdarzenia doszło 12 stycznia tego roku w Skulsku. Pokrzywdzony lekarz po zakończeniu przyjmowania pacjentów w gabinecie wyszedł przed ośrodek zdrowia. Podszedł do niego pchający dziecięcy wózek nieznany mężczyzna. Chlusnął kwasem w twarz lekarza, po czym uciekł. Ranny z poważnymi poparzeniami twarzy i oczu trafił do szpitala.

Policjanci z Konina natychmiast po otrzymaniu informacji o napadzie zaczęli poszukiwania sprawcy. Według rysopisu miał to być młody mężczyzna wzrostu ok. 170 cm , który był ubrany w czarną kurtkę do pasa i czarne spodnie. Miał na głowie ciemną czapkę naciągniętą na czoło do brwi. Policjanci zabezpieczyli również porzucony przez napastnika wózek i słoik, w którym znajdowała się żrąca substancja.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się tą sprawą, uruchomili specjalne telefoniczne numery kontaktowe oraz skrzynkę e-mail, gdzie można było przekazać informacje pomocne do wyjaśnienia tej sprawy. Przez wiele miesięcy weryfikowali każdy najdrobniejszy szczegół pojawiający się w związku z tą niesłychaną historią. Między innymi dzięki tym informacjom kryminalni z Konina wytypowali krąg osób, które mogły być zamieszane w ten napad.

Zatrzymany 28-letni koninianin usłyszał zarzut z art. 156 par.1 pkt.1 Kodeksu karnego: ,,Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci: pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.” Decyzją Sądu został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

(źródło: KMP w Koninie)