KONIN, WARSZAWA. „Kawa czy herbata?”. A może Fuks lub Rytmix

Na antenie programu śniadaniowego „Kawa czy herbata? Moja niedziela” będzie gościł Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca z Konina. Pierwsze z trzech wejść na żywo odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 maja 2011 ok.godz. 8:10. W audycji pojawią się przedstawiciele Konińskiego i Młodzieżowego Domu Kultury oraz Studia Tańca „Rytmix” Wiesławy Wolnej, którzy opowiedzą o swoich festiwalowych sukcesach i… zaprezentują umiejętności!

W popularnym magazynie wystąpią: tancerze, wokalistka, instruktorzy – Marlena Brzezińska, Jacek Szczepankiewicz i Wiesława Wolna, oraz zastępca dyrektora ds. merytorycznych KDK, Robert Glapa, który koordynuje aktualne wydanie Festiwalu.

W „Kawie czy herbacie” zatańczą zespoły: „Fuks” z Konińskiego Domu Kultury, który w roku 2000 zdobył pierwszy Złoty Aplauz dla Konina, oraz „Rytmix” Wiesławy Wolnej, uhonorowany w jubileuszowym roku Grand Prix – jako pierwszy w historii tej imprezy zespół z Konina! (30. MDFPiT, 2009). Dla widzów przed telewizorami zaśpiewa reprezentantka Młodzieżowego Domu Kultury, 8-letnia Iga Brzezińska, która w programie zjawi się ze swoją mamą i instruktorką w jednej osobie – Marleną Brzezińską. Dodajmy też, że mała wokalistka po raz pierwszy wystąpi na Festiwalu, będzie to więc jej debiut! O swoich wrażeniach na temat imprezy opowie z kolei widzom jej mama, wychowanka Konińskiego Domu Kultury, uczestniczka Festiwalu i… laureatka „Szansy na sukces” z udziałem Urszuli Sipińskiej.

Udział młodych artystów i ich opiekunów w niedzielnym wydaniu „Kawy czy herbaty?” będzie możliwy dzięki patronatowi medialnemu TVP SA pr. 1.

Izabela Bobrowska

(tytuł od Redakcji KGI)