STARE MIASTO. ,,Warta” Rumin z największym sukcesem

Warta Rumin

Klub Sportowy „Warta” Rumin (gmina Stare Miasto) w piątym sezonie występów na boiskach klasy-B uzyskał awans do wyższej ligi Konińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. To największy sukces sportowy w historii klubu. Zawodnikom dziękuję za walkę, a kibicom za wsparcie dla drużyny w trakcie całego sezonu – powiedział trener „Warty” Rumin Janusz Piotrowski.

Walka o miejsca premiowane awansem do klasy-A toczyła się do ostatniego meczu w sezonie. „Warta” Rumin podejmowała na własnym boisku lidera, nad którym odniosła cenne zwycięstwo, zapewniając sobie udział w rozgrywkach wyższej ligi.

Udało nam się zrealizować postawiony sobie w przerwie zimowej cel. Ważne, że zrobiliśmy to w stylu, jakim oczekiwałem od zespołu. Zawodnikom dziękuję za walkę, a kibicom za wsparcie dla drużyny w trakcie całego sezonu – powiedział po ostatnim spotkaniu trener „Warty” Rumin – Janusz Piotrowski.

Przed zespołem z Rumina kolejne wyzwanie i rywalizacja sportowa na wyższym poziomie. Już w najbliższym czasie nastąpi spotkanie władz „Warty” Rumin z Ryszardem Nawrockim, wójtem gminy Stare Miasto, z którym omówione zostaną szczegóły dotyczące występów „Warty” Rumin w klasie-A.

Warta” Rumin poszukuje jednocześnie firm zarówno z terenu gminy Stare Miasto, jak i z powiatu konińskiego, które byłyby zainteresowane udzieleniem klubowi wsparcia finansowego lub rzeczowego.

Bartłomiej Tarłowski, Stowarzyszenie Warta Rumin