POWIAT KONIŃSKI. Największy spadek bezrobocia w województwie

logo

Liczba bezrobotnych w Wielkopolsce zmniejszyła się o 5 tysięcy – poinformował Wojewódzki Urząd Pracy w Poznaniu. Największy spadek bezrobocia odnotowano w powiecie konińskim.

Na koniec maja w powiatowych urzędach pracy w Wielkopolsce pozostawało 134 867 zarejestrowanych osób bezrobotnych, o 5 087 mniej niż w kwietniu. Z rejestrów osób bezrobotnych wykreślono 18 659 osób, z czego prawie 9 000 z powodu podjęcia zatrudnienia.

Według statystyk prowadzonych w wielkopolskich urzędach pracy, w maju liczba bezrobotnych najbardziej zmniejszyła się w powiecie konińskim (o 591 osób), ostrowskim (o 577) i poznańskim (o 491) a także kaliskim (o 303) i leszczyńskim (o 297). Nieznacznie wzrosła w powiecie kępińskim (o 16 osób) i obornickim (o 11 osób).

Jak podkreśla Wielkopolski Urząd Pracy, powodem poprawy sytuacji na rynku pracy może być kilka czynników, w tym: rozpoczęcie prac sezonowych (głównie polowych i budowlanych) oraz udział bezrobotnych w programach aktywizacyjnych finansowanych z Funduszu Pracy wspieranego środkami Europejskiego Funduszu Społecznego.

Marta J. Bagrowska, rzecznik prasowy Starostwa

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA