MEDYCYNA, GOSPODARKA. Magnetycznie na końcu

IS_004

Centrum Medyczne ENEL-MED otwarło w Koninie Pracownię Diagnostyczną świadczącą usługi rezonansu magnetycznego. W dniu debiutu giełdowego spółki przedstawiciele firmy spotkali się w Koninie z reprezentantami samorządów i służby zdrowia, aby przybliżyć im nową placówkę.

Rezonans magnetyczny pozwala na wykonanie szerokiego zakresu badań diagnostycznych, m.in.: głowy, oczodołów, szyi, narządów śródpiersia i jamy brzusznej, kręgosłupa, układu mięśniowo-szkieletowego, serca. Jest to badanie bezbolesne, bez szkodliwego promieniowania.

Na razie bezpłatnie z badań mogą korzystać pacjenci ze szpitali w Koninie i Turku. Jesienią zostanie rozpisany przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkurs na świadczenie tego rodzaju usług. I jeśli spółka przejdzie go pomyślnie, rezonans magnetyczny będzie szerzej dostępny. Obecnie z takiego badania można w ramach ubezpieczenia zdrowotnego skorzystać albo w Poznaniu, albo w Kaliszu. Ale trzeba długo czekać. Alternatywą jest badanie płatne. Na spotkaniu pokazano statystykę, z której wynika, że Polska jest na jednym z ostatnich miejsc pod względem liczby rezonansów magnetycznych w przeliczeniu na liczbę mieszkańców.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA