RYCHWAŁ (KUCHARY KOŚCIELNE). Panie wbijały gwoździe

IMG_9405

Niedziela, 12 czerwca, w Szkole Podstawowej w Kucharach Kościelnych minęła pod znakiem dobrej zabawy i sportowych rozgrywek. Festyn Rodzinny zorganizowali nauczyciele oraz Rada Rodziców. Imprezę otworzyła dyrektor Teresa Krüger- Wasilewska. Dzieci zaprezentowały się w części artystycznej i brały udział w wielu konkursach.

Organizatorzy postawili sobie za główny cel uświadomienie rodzicom, jak ważną rolę w wychowaniu dzieci ma wspólne spędzanie wolnego czasu poprzez aktywność fizyczną, wspólną zabawę, posiłek, pokonywanie trudności, czy też dzielenie radości z odnoszonych sukcesów.

Nauczyciele brali czynny udział w organizowaniu, prowadzeniu i czuwaniu nad bezpiecznym przebiegiem imprezy. Rodzice pomagali w przygotowaniach od strony kulinarnej (pieczenie i sprzedaż ciast, grillowanie). Każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie.

Wszystkie dzieci uczestniczyły w następujących konkursach: rzut butem gumowym, skoki w workach, bieg w kole hula-hop, przeciąganie liny. Później odbyły się konkursy sportowe dla rodzin. Wieli radości i emocji wzbudziły konkursy indywidualne, w których trzeba było wykazać się pomysłowością i sprytem, między innymi: wbijanie gwoździ w deskę przez panie, przyszywanie guzików przez panów, zrobienie czapki z gazety, obranie jabłka na najdłuższą strużynę i wiele innych. Ostatnim punktem imprezy był mecz w piłkę nożną ojcowie kontra synowie. Po zaciętej walce lepsi okazali się dorośli.

Wszyscy uczestnicy konkurencji otrzymali przygotowane przez organizatorów symboliczne słodkie nagrody.

Dzień Rodziny udowodnił, że w małej miejscowości można mile i wesoło, a przede wszystkim rodzinnie, spędzić czas wolny.

W. Juszczak

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA