SLD, KONIN. ,,Nie” dla prywatyzacji przedszkoli, ,,Tak i nie” dla płatnych stref parkowania

IS_004

Sojusz Lewicy Demokratycznej opowiada się za wycofaniem z porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta Konina punktu dotyczącego płatnych stref parkowania. Zdaniem jego przedstawicieli projekt został przygotowany bez konsultacji społecznych. Niedopuszczalne jest także obciążanie mieszkańców miasta opłatami za parkowanie w soboty, czego nie ma w innych miastach. Poza tym przedstawiciele SLD jednoznacznie stwierdzili, że nie będzie nigdy ich zgody na prywatyzację przedszkoli.

Płatne strefy parkowania są przewidywane na Starówce, w Centrum oraz ul. Chopina. SLD uważa, że najpierw potrzebne są konsultacje społeczne, także ze spółdzielniami mieszkaniowymi. A pierwszoplanowym zadaniem jest budowa kolejnych miejsc parkingowych. Od wprowadzenia płatnych stref tych miejsc nie przybędzie. Poseł Elżbieta Streker-Dembińska powiedziała na konferencji prasowej, że na obecnym etapie jest przeciwko strefom. Inni przedstawiciele SLD mieli zdanie odmienne i podkreślali, że strefy mają ułatwić bliski dojazd do instytucji użyteczności publicznej.

Kamil Szadkowski, szef Klubu Radnych SLD, choć jednoznacznie stwierdził, że nie będzie zgody Sojuszu na prywatyzację przedszkoli, ale należy rozmawiać o kosztach ich utrzymania, ponieważ w Koninie dopłaty są jednymi z najwyższych w Wielkopolsce.