GOLINA. Czytanie jak oddychanie

Jedno z podstawowych zadań biblioteki to propagowanie książki drukowanej, a także czytelnictwa w ogóle. Golińska książnica czyni to poprzez lekcje i wycieczki biblioteczne, spotkania autorskie oraz różnego typu konkursy. „Oczkiem w głowie” stał się plebiscyt „Czytanie jest dla mnie jak oddychanie, w ramach którego na zakończenie roku szkolnego spośród użytkowników wszystkich filii i punktów działających pod patronatem Biblioteki Publicznej w Golinie wybierani są najwięksi „pożeracze książek” (pod uwagę bierze się ilość wypożyczonych woluminów w okresie od września do czerwca). Wyróżnione dzieci otrzymują piękne nowości wydawnicze ufundowane przez książnicę.

W bieżącym roku szkolnym nagrody odebrali następujący uczniowie Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Golinie: Katarzyna Choromańska; Magdalena Stolarska; Weronika Mielczarek; Martyna Banaszak; Kinga Kołata; Dawid Perliński; Tomasz Sypniewski; Arkadiusz Bandarz, Justyna Pazera.

Spośród uczniów Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie na uznanie zasłużyły: Kinga Szeflińska, Katarzyna Śmigielska;Roksana Kamińska; Daria Wojciechowska; Agata Sucharska, Martyna Molenda.

Nagrodzeni uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Curie-Skłodowskiej uczęszczający do Biblioteki Publicznej w Przyjmie to: Zuzanna Lewandowska; Igor Wiatrowski; Wiktoria Bultrowicz; Nicola Franikowska.

Spośród uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego uczęszczających do Biblioteki Publicznej w Kawnicach na uznanie zasłużyli: Martyna Andrzejak, Sebastian Pawlaczyk, Anna Kuszyńska.

Najaktywniejsi użytkownicy punktu bibliotecznego w Radolinie: Regina Markowska, Bartosz Urbański.

Pożeracze książek” z punktu bibliotecznego w Spławiu: Daria Suta, Julia Ignaczak, Justyna Jabłońska.

W punkcie bibliotecznym w Węglewie największą aktywnością czytelniczą mogą pochwalić się: Zuzanna Szykowna, Weronika Świątek, Katarzyna Kaźmierska.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnej odsłonie plebiscytu „Czytanie jest dla mnie jak oddychanie. Życząc udanego letniego wypoczynku, zapraszamy do odwiedzania placówek bibliotecznych w wakacje.

Karolina Kasprzak