RZGÓW (OSIECZA). Wielkie Piłkarskie Derby

IS_DSC09212

7 sierpnia o godzinie 18.00 na boisku sportowym w Osieczy odbyły się III w historii WIELKIE DERBY OSIECZY, do których organizacji przyczynili się: Radny Gminy Rzgów Michał Rek wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką oraz organizacjami wiejskimi: LZS Orzeł Osiecza, OSP Osiecza, KGW w Osieczy. Był to ostatni oficjalny mecz na boisku sportowym w Osieczy, które w najbliższych dniach czeka gruntowna modernizacja i przebudowa w ramach programu “Odnowa Wsi”. Tym samym organizatorzy postanowili, aby ostatnie spotkanie na “starym” boisku zapadło na długo w pamięci osieckich kibiców i zawodników. Przeciwko sobie zagrały drużyny „Leśnej” i „Reszty Osieczy”. Wygrała ,,Leśna” 3:2 (2:0).

Bramki dla „Leśnej”: Łukasz Gałecki (2), Piotr Rurek (1). Bramki dla „Reszty”: Krystian Lepczyński (1), Patryk Kornatowski (1). Kartki: Krzysztof Robak „Leśna” (żółta kartka). Sędziował: Karol Kuszka (OZPN Konin)

Skład „Leśnej”: Bartłomiej Gałecki, Łukasz Gałecki, Krzysztof Robak, Mariusz Janiszewski, Krzysztof Janiszewski, Robert Janiszewski, Kamil Całuj, Damian Wojtyra, Piotr Rurek, Sebastian Rurek, Szymon Adasiak, Błażej Adasiak.

Skład „Reszty Osieczy”: Piotr Fabisiak, Łukasz Kujawa, Michał Rek, Marcin Kwiatkowski, Krystian Lepczyński, Jakub Miśkiewicz, Adam Rydzewski, Radosław Rydzewski, Krystian Czajka, Maciej Woźniak, Paweł Kuśmierek, Kazimierz Pechman, Patryk Kornatowski.

Przygotowania do derbów rozpoczęły się już na początku tygodnia. Szaleństwo ogarnęło większość mieszkańców naszej miejscowości, a dla samych zawodników nawet ligowy mecz z Niepokonanymi Rzgów zszedł na dalszy plan. Niestety, tuż przed samym gwizdkiem zaczął padać ulewny deszcz, ale nie odstraszyło to samych graczy jak i sporej ilości kibiców, którzy przybyli dopingować obie drużyny. Mecz rozgrywany był w fatalnych warunkach pogodowych, jednak zawodnicy obu ekip pokazali waleczność oraz wysoki poziom piłkarstwa. Od pierwszych minut meczu inicjatywę przejęli gracze „Reszty Osieczy”, jednak nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji bramkowych. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy Leśnej. Piłkę do siatki po podaniu Krzysztofa Janiszewskiego płaskim strzałem skierował Łukasz Gałecki. Mecz mimo deszczu mógł się podobać gdyż wszyscy zawodnicy walczyli zacięcie o każdy metr boiska, a raz po raz kotłowało się pod jedną i drugą bramką.  Najlepszej sytuacji w pierwszej połowie dla zespołu „Reszty Osieczy” zmarnował Patryk Kornatowski Strzelając obok bramki. Na 2:0 dla zespołu „Leśnej” podwyższył strzałem głową Łukasz Gałecki, a kolejny raz kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Krzysztof Janiszewski. Tuż przed przerwą zespół ,,Leśnej” mógł podwyższyć prowadzenie, ale Krzysztof Janiszewski nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Po przerwie zdecydowanie zaatakowała „Reszta Osieczy” i już w pierwszych minutach miała dobre okazje do zdobycia bramki. Najpierw niefortunnie interweniujący Robert Janiszewski omal nie pokonał Bartłomieja Gałeckiego, a chwilę później Jakub Miśkiewicz minimalnie przestrzelił. W dalszej części meczu to „Leśna” mogła prowadzić wyżej, ale Łukasz Gałecki najpierw nie wykorzystał sytuacji sam na sam, a potem jego strzał świetnie wybronił Piotr Fabisiak. Zawodnicy „Reszty” w końcu zdobyli bramkę. Bartłomiej Gałecki odważnym wyjściem z bramki powstrzymał rywala, ale piłka spadła pod nogi Krystiana Lepczyńskiego a ten lobem skierował piłkę do pustej bramki. W  dalszej fazie meczu przewagę zyskali gracze „Reszty”, ale nie brakowało im ostatniego podania by zdobyć bramkę. Udało im się kilka minut później gdy pomyliła się obrona „Leśnej” i Patryk Kornatowski z bliska zdobył bramkę i był remis 2:2. Dobrej szansy do zmiany rezultatu nie wykorzystał ponownie Krzysztof Janiszewski, który strzelił wprost w bramkarza. W końcówce meczu zwycięstwo drużynie Leśnej ładnym strzałem z dystansu lewą nogą zapewnił Piotr Rurek. Do końca meczu więcej bramek już nie oglądaliśmy i mecz zakończył się zwycięstwem „Leśnej” 3:2. Warto zaznaczyć, że w składach obu drużyn można było zobaczyć weteranów, którzy kiedyś stanowili o sile zespołu  LZS „Orzeł” Osiecza. Po meczu na każdą z drużyn czekała skrzynka piwa, a także drobny posiłek i wspólna zabawa przy ognisku. Wszyscy bawili się wyśmienicie do późnych godzin nocnych.

Jednocześnie organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim organizacjom, sponsorom oraz mieszkańcom Osieczy, którzy przyczynili się do organizacji III Wielkich Piłkarskich Derbów Osieczy. Wyrazy uznania należą się także wszystkim kibicom, którzy mimo fatalnej pogody licznie przybyli na stadion oraz dzielnie dopingowali zawodników z Osieczy.

Autorzy: Michał Rek, Łukasz Gałecki