SKULSK. Dożynki, jarmark ochweśnicki i piękna wieś

IS_080

Warzymowo liczy tylko …6 stałych mieszkańców. Ale 7 sierpnia ludzi było setki razy więcej, w tym grupa parlamentarzystów i samorządowców. Przyciągnęły ich dożynki gminne połączone z jarmarkiem ochweśnickim oraz oddaniem do użytku zagospodarowanego terenu w ramach programu ,,Pięknieje wielkopolska wieś”.

Podczas polowej mszy świętej dziękowano za tegoroczne zbiory. Były też tradycyjne obrzędy dożynkowe, z przekazaniem chleba przez starostów dożynek – Aleksandrę Wiktorską z Buszkowa i Roberta Walczaka z Goplany – wójtowi Andrzejowi Operaczowi.

W konkursie wieńców najwyżej oceniono pracę z miejscowości Buszkowo Parcele (KGW skupia 18 aktywnych pań, a przewodniczącą jest Barbara Miedzińska). II miejsce zajęło Lisewo, III – Skulska Wieś (od strony Paniewa).

Podczas jarmarku ochweśnickiego serwowano smakołyki z terenu gminy Skulsk, przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich. Towarzystwo Promocji i Rozwoju Ziemi Skulskiej zachęcało do odwiedzenia Warzymowa, miejscowości urokliwej i pełnej historycznych ciekawostek.