STARE MIASTO (RUMIN). Największa klubowa flaga w regionie

projekt_flagi_warty_rumin

Klub Sportowy „Warta” Rumin (gmina Stare Miasto) doczekał się swojej pierwszej klubowej flagi. Wydarzenie jest wyjątkowe ze względu na to, że Warta występuje w klasie A. Flaga powstała z inicjatywy jednego z kibiców – Jacka Jaśkowiaka, który przygotował projekt graficzny.

Na fladze widnieje zmodyfikowany herb ,,Warty” Rumin, który zamieniony został w ognisty czerep korsarza z uzębieniem piranii. Znak ten oddaje waleczny charakter drużyny z Rumina oraz ostrzega drużyny przyjezdne przed batalią, jaką będą musiały stoczyć z piłkarzami Warty. Wokół ognistej kuli znajdują się kibice oraz napis „Pasja, Hobby, Wspólne Zaufanie”, który jest wersem z refrenu klubowej pieśni.

Flaga ,,Warty” Rumin jest największą w regionie konińskim, gdyż jej szerokość wynosi 10 m, a wysokość 3 m. W jej wykonaniu pomogli działacze ,,Warty” Poznań, dzięki czemu udało się ograniczyć koszt wydruku.

Po stworzeniu hymnu, flaga to druga, samodzielna inicjatywa jednego z kibiców ,,Warty” Rumin. Wymianę pomysłów ułatwił klubowy profil na facebooku.

Zarząd, piłkarze oraz kibice ,,Warty” Rumin dziękują Jackowi Jaśkowiakowi za pomysł, czas oraz środki poświęcone na wykonanie klubowej flagi.

Stowarzyszenie „Warta” Rumin powstało w 2004 roku z inicjatywy lokalnej młodzieży. Liczy 80 członków. Działa w nim Klub Sportowy „Warta” Rumin, który bierze udział w rozgrywkach piłkarskiej A-klasy. Poza klubem sportowym stowarzyszenie zawiązało zespół taneczny dla dziewcząt o nazwie „Zderzenie”. Zespół uświetnia swoimi występami uroczystości i imprezy na terenie całego powiatu konińskiego. Stowarzyszenie jest inicjatorem wielu lokalnych przedsięwzięć i akcji, m.in. budowa boiska do gry w piłkę nożną i do gry w koszykówkę.

Bartłomiej Tarłowski

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA