LĄDEK, SŁUPCA. Trzy groźne wypadki

z_czapki_w_rd

Wczoraj w powiecie słupeckim doszło do trzech groźnie wyglądających zdarzeń drogowych. Jedna osoba po wypadku w Lądku w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Koninie.

Zagórowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 28 września ok. 16.55 w Lądku. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący motocyklem mieszkaniec gminy Słupca prawdopodobnie podczas nieprawidłowego wyprzedzania samochodu osobowego, który wykonywał manewr skrętu w lewo, uderzył w tylny narożnik auta. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał urazu czaszkowo-mózgowego i w stanie ciężkim śmigłowcem został przetransportowany  do szpitala w Koninie. Kierująca osobówką kobieta z gminy Lądek była trzeźwa, miała zapięte pasy. Od motocyklisty pobrano krew do badań.

Tego samego dnia doszło do groźnie wyglądających kolizji drogowych, ale na szczęście nikt z ich uczestników nie doznał poważnych obrażeń. Około godziny 8.00 w Słupcy na ul. Prusa kierujący koparko-ładowarką nie zachował należytej ostrożności podczas manewru skrętu w lewo, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z wyprzedzającym go samochodem osobowym. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.  Również w Słupcy ok. godziny 15.10 kierujący samochodem audi mieszkaniec Strzałkowa wykonując manewr włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ul. Pułaskiego motorowerowi doprowadzając do zderzenia pojazdów. I w tym przypadku trzeźwość kierowców nie budziła wątpliwości, a sprawcę  zdarzenia ukarano mandatem karnym.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Słupcy)

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA