POWIAT KONIŃSKI, ILMENAU. W rocznicę obalenia muru berlińskiego

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Mamy świadomość, że poprzez dzisiejsze obchody wracamy wraz z Państwem do jednego z najważniejszych wydarzeń, o ile nie najważniejszego, w powojennej historii Waszego Państwa i Narodu – te słowa wicestarosta powiatu konińskiego Andrzej Nowak skierował do uczestników obchodów 21. rocznicy zburzenia muru berlińskiego, które odbyły się 3 października w Ilmenau.

Na lokalne uroczystości upamiętniające 21. rocznicę upadku muru berlińskiego zaproszenie Starosty Benno Kaufholda przyjęło ponad 450 gości: przedstawicieli władz sąsiednich powiatów, lokalnych samorządów, służb mundurowych, a także powiatów partnerskich z Polski i Turcji. Samorząd powiatu konińskiego reprezentowany był przez delegację pod przewodnictwem wicestarosty Andrzeja Nowaka, w składzie: członkowie zarządu powiatu Jacek Wysocki i Tadeusz Jaroszewski oraz radni Mirosław Durczyński i  Andrzej Kłosowski.

Rocznicowe obchody stały się okazją do złożenia władzom powiatu Ilm gratulacji oraz serdecznych życzeń. W imieniu samorządu powiatu konińskiego głos zabrał wicestarosta Andrzej Nowak: Dziś Narodowi niemieckiemu, a w szczególności naszym Przyjaciołom z powiatu Ilm, życzymy harmonijnej paraleli między dobrostanem poszczególnych obywateli a dobrostanem państwa, życzymy też, by za sprawą tej harmonii możliwe było indywidualne szczęście każdego mieszkańca powiatu Ilm, każdego obywatela Niemiec i dobrobyt niemieckiego państwa.

Uroczystości uświetnił koncert chóru kameralnego Uniwersytetu Technicznego w Ilmenau.

Zgodnie z umową o współpracy partnerskiej, dwudniowy pobyt polskiej delegacji w Ilm sfinansowany został przez stronę zapraszającą .

Marta J. Bagrowska, rzecznik prasowy Starostwa