RZGÓW. Gminna Liga Piłki Halowej 2011/2012

Organizatorzy

W niedzielę, 23 października, o godzinie 10.30 w hali sportowej przy Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Rzgowie w obecności władz samorządowych Gminy Rzgów oraz zaproszonych gości sezon zainaugurowała Gminna Liga Halowa Piłki Nożnej „Rzgów 2011/2012”. W obecnym sezonie organizatorami ligi tak jak w zeszłym roku są przedstawiciele dwóch zaprzyjaźnionych klubów sportowych: WKS-u  Babia reprezentowanego przez Roberta Frąckowiaka i LZS-u Orzeł Osiecza reprezentowanego przez Michała Reka, wspierani przez członków swoich klubów sportowych oraz Gminnego Koordynatora d/s Sportu Tomasza Marcinka.

Ponadto organizatorzy opracowali szeroko pojęty program profilaktyczny pod hasłem: “Bliżej sportu, dalej od nałogów”, który będą wdrażać podczas rozgrywek ligowych. Organizacja Ligi jest możliwa dzięki wsparciu Urzędu Gminy w Rzgowie, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz sponsorom. W tym sezonie do rozgrywek zgłosiło się 9 drużyn z terenu gminy Rzgów: LZS Orzeł Osiecza, WKS Babia, Łowcy Bramek, LZS Warta Sławsk, KS Sokół Rzgów, KS Branno, KSS Sławsk, FC Grabienice oraz Bad Boys.

Jak mówią sami organizatorzy: Chcemy promować sport bez nałogów oraz zdrowy tryb życia w naszym regionie. Cztery poprzednie sezony pokazały, że jest spore zainteresowanie tymi rozgrywkami. Poziom gry z roku na rok jest coraz wyższy. Dlatego też jest szansa stworzenia gminnej drużyny, która przystąpi do piłkarskich rozgrywek konińskiej B-Klasy. Oprócz rozgrywek ligowych tradycyjnie rozegrany zostanie również Puchar Ligi a na samo zakończenie sezonu ligowego planujemy rozegranie meczu o Superpuchar, którego fundatorem jest Wójt Gminy Rzgów Andrzej Grzeszczak.

W meczu otwarcia przy licznie zgromadzonej publiczności zagrały zespoły Bad Boys oraz FC Grabienice. Gracze z Grabienic rozgromili beniaminka 6-1. W drugim emocjonującym do ostatnich sekund meczu odmłodzona ekipa LZS Orzeł Osiecza pokonała finalistę ligi ORLIK 2011 – KS Branno 3:2. W trzecim meczu spotkał się faworyt ligi WKS Babia oraz zespół LZS-u „Warta” Sławsk. W ostatecznym rozrachunku lepszy okazał się zespół z Babii wygrywając 5:3. W ostatnim meczu drużyna KS Sokół Rzgów wysoko przegrała z ubiegłorocznym mistrzem ligi – ekipą Łowców Bramek 2:8

Następna kolejka ligowa odbędzie się 29 października.

I Kolejka 23.10.2011 (niedziela)

Bad Boys – FC Grabienice 1:6

LZS Orzeł Osiecza – KS Branno 3:2

WKS Babia – LZS Warta Sławsk 5:3

KS Sokół Rzgów – Łowcy Bramek 2:8

Pauzował KSS Sławsk

Więcej informacji na oficjalnej stronie ligi www.glhrzgow.futbolowo.pl

Autor: Michał Rek

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA