SKULSK, STARE MIASTO. Dwie śmiertelne ofiary na drogach

Dwie ofiary

Od piątku do niedzieli na drogach powiatu konińskiego policjanci odnotowali dwa wypadki drogowe. Dwie osoby zginęły. Policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa !

W piątek wieczorem w miejscowości Radwańczewo, w gminie Skulsk, 24-letni mieszkaniec kujawsko-pomorskiego, kierując oplem astra, najechał na mężczyznę leżącego na drodze. Gdy na miejsce przyjechały służby ratownicze, 52 -letni mężczyzna nie żył. Kierowca był trzeźwy, dodatkowo do badań pobrano jego krew. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia.

Natomiast 30 października wczesnym rankiem o godzinie 4.27 oficer dyżurny policji odebrał zgłoszenie o wypadku w Starym Mieście. Na drodze K-25, 29-letni kierowca VW T-4, wyjeżdżając z Starego Miasta w kierunku na Rychwał, potrącił przebiegającego z lewej na prawą stronę jezdni mężczyznę. Pieszy zginął na miejscu. Kierujący pojazdem mieszkaniec powiatu gliwickiego był trzeźwy. Ofiara nie miała przy sobie żadnych dokumentów. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia jego tożsamości. Był to młody człowiek, najprawdopodobniej w wieku 20-25 lat, szczupłej budowy ciała, wzrostu około 180 cm, o ciemnych krótkich włosach. Ubrany był w niebieskie dżinsy, czarną ortalionową kurtkę, fioletowy sweter, czarne sportowe buty. Osoby, które mogą pomóc w identyfikacji ciała, proszone są o kontakt z Komendą Miejską Policji w Koninie, tel. 63-247-21-43 lub 997.

(źródło: KMP w Koninie)