KONIN, RYCHWAŁ, SOMPOLNO, STARE MIASTO, ŚLESIN, WIERZBINEK. Jedni kradli, inni nosili narkotyki

Za kradzież artykułów przemysłowych ze sklepu budowlanego w Starym Mieście odpowie mieszkaniec regioni kaliskiego, który usiłował wynieść towar o łącznej wartości ponad 400 zł. Mężczyzna został zatrzymany przez pracowników ochrony. Za wykroczenie kradzieży został ukarany mandatem karnym mieszkaniec Turku, który również z tego samego sklepu wyniósł 5 wierteł.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego w piątek wieczorem przy ul.Spółdzielców w Koninie zatrzymali 23-letniego mieszkańca gminy Rychwał, który posiadał przy sobie susz marihuany. Funkcjonariusze w Sompolnie zatrzymali miejscowego 25-latka, który miał przy sobie porcję amfetaminy. Zatrzymani odpowiedzą za posiadanie narkotyków.

W Ślesinie z domu skradziono torebkę, w której były pieniądze, dokumenty, kluczyki od pojazdu i telefon komórkowy. Na terenie Konina, przy ul. Górniczej i Chopina, uszkodzono dwa zaparkowane tam pojazdy marki skoda octawia i audi A3. W Sławoszewku, w gminie Kleczew, włamano się do stodoły i skradziono silnik elektryczny wartości 500 zł. W Chlebowie, w gminie Wierzbinek, włamano się do baraku i skradziono 20 sztuk ramek rusztowań. Właściciel starty oszacował na tysiąc złotych. W Koninie z budynku mieszczącego się przy ul. Mickiewicza z kurtki zawieszonej na wieszaku w jednym z pomieszczeń skradziono portfel wraz z dokumentami i pieniędzmi euro.

(źródło: KMP w Koninie)