STARE MIASTO. VIII Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce

silowanie na reke 2011a

19 listopada  w sali gimnastycznej w Starym Mieście odbędą się VIII Otwarte Mistrzostwa Polski Amatorów w Siłowaniu na Ręce. W przerwach przewidziane są pokazy sportowe, a przed półfinałami odbędzie się bieg na szpilkach w kategorii open obu płci, którego organizatorem jest Koniński Klub Samorządowy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Organizatorem Mistrzostw jest  OSP BOLO STARE MIASTO – Paweł Gradecki, Andrzej Piaskowski. A jednym z patronów medialnych Konińska Gazeta Internetowa (www.powiatkoninski.pl).

Regulamin zawodów:

1. Termin i miejsce zawodów. Mistrzostwa odbędą się w dniu 19 listopada 2011 roku (sobota) w sali sportowej w Gimnazjum w Starym Mieście (koło Konina) przy ul. Szkolnej, 62-571 Stare Miasto.  Weryfikacja i ważenie wszystkich chętnych do wzięcia udziału w zawodach: 19 listopada 2011 roku od godz. 9.00 do 11.00 w sali sportowej  jw. Rywalizacja sportowa rozpocznie się od godz. 11.30 w sali sportowej jw. Zawodnicy, którzy spóźnią się na ważenie nie zostaną dopuszczeni do zawodów.

2. Zasady rywalizacji. Uczestnicy zawodów zostaną podzieleni na następujące kategorie wagowe:

- Juniorki – prawa ręka: open

- Juniorzy – prawa ręka: 63kg, 78kg, +78kg

- Mężczyźni – prawa ręka: 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, +95kg,

- Kobiety, Mężczyźni – prawa, lewa ręka: OPEN

Rywalizacja odbędzie się na prawą i lewą rękę w poszczególnych kategoriach wagowych oraz na prawą i lewą rękę w kategorii open w systemie do dwóch przegranych wg. Zasad WAF.

3. Nagrody. Medale i dyplomy w każdej kategorii wagowej (do trzeciego miejsca). Puchary w kategorii Open (do trzeciego miejsca). Nagrody od sponsorów.

4. Uwagi końcowe. Opłata startowa – opłata jest jednorazowa i jednocześnie obejmuje starty na lewą i prawa rękę: Seniorzy: 30 zł (start tylko w kat. seniorskich),  Juniorzy: 20 zł (start tylko w kat. juniorskich),  Juniorzy & seniorzy: 30 zł (start w kat. juniorskich i seniorskich).  Zawodnicy niepełnosprawni są zwolnieni z opłat startowych.

Zawodnika dopuszcza się do walki jedynie w ubraniu sportowym. W skład ubioru sportowego wchodzi: koszulka z krótkim rękawem lub na ramiączkach, spodnie dresowe lub krótkie spodenki, obuwie sportowe.  Zawodnicy, którzy nie będą w stroju i obuwiu sportowym nie zostaną dopuszczeni do zawodów.

Każdy zawodnik powinien posiadać dokument tożsamości.

Wymagana jest pisemna zgoda o przyjęciu odpowiedzialności osobistej podczas startu w turnieju, w przypadku uczestników do lat 18. pisemna zgoda rodziców lub opiekuna.

Ubezpieczenie zawodników spoczywa na jednostkach delegujących lub we własnym zakresie.

Prawo interpretacji i zmiany niniejszego regulaminu przysługuje wyłącznie organizatorowi.

5. Organizatorzy: OSP BOLO STARE MIASTO – Paweł Gradecki, Andrzej Piaskowski. Tel. 602 669 333