GOLINA. 50 lat razem

IS_061

Osoby, które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat, są nagradzane w naszym kraju medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku takiej chwili doczekało w gminie Golina 17 par. Większość z nich pojawiła się na uroczystości złotych godów, zorganizowanych przez samorząd w Domu Kultury.

50 lat przeżyli ze sobą: Józefa i Stanisław Bajdek, Janina i Jan Chamera, Zofia i Andrzej Glapa, Władysława i Stanisław Ignaszak, Henryka i Tadeusz Juśkiewicz, Nadzieja i Wojciech Kołodziejczak, Maria i Jan Koszarek, Anna i Jerzy Kruccy, Stanisława i Józef Kwiatkowscy, Helena i Józef Miętkiewicz, Mirosława i Józef Nowak, Irena i Witold Nowiccy, Luba i Tadeusz Ostrowscy, Kazimiera i Jan Płuciennik, Marianna i Ryszard Stolarscy, Kornela i Kazimierz Szatkowscy, Bogumiła i Tadeusz Włodarczyk.

Aktu dekoracji dokonał burmistrz Goliny Tadeusz Nowicki, w towarzystwie przewodniczącej Rady Miejskiej w Golinie Anny Kapturskiej oraz kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Janiny Różańskiej. Małżonkom gratulowano tak niezwykłego we współczesnych czasach jubileuszu. Przygotowano dla nich tort. I wzniesiono toast za ich szczęście. Ponadto dla jubilatów wystąpili młodzi artyści z gminy Golina.

is_085

Picture 1 of 76