KONIN. Zespół Szkół im. Kopernika – Dzień Podchorążego

IS_DSC_4209

Uroczysta musztra paradna z wartą honorową były częścią Dnia Podchorążego w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika, 23 listopada. Zaprezentowały się klasy o profilu wojskowym. W świetlicy szkolnej zorganizowano spotkanie z gośćmi z WKU w Koninie i Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, nie zabrakło również podchorążych z tej szkoły. Podsumowano na nim obóz klasy 2 Tw i 3 Tw, a mjr Zbigniew Nizgorski i mjr Marek Kosicki z WKU wręczyli dyplomy klasie pierwszej Tw z okazji uroczystego ślubowania.

Po zakończeniu części oficjalnej gości zaproszono na „Kawę z ciastkiem” . O godz. 13.00 na placu szkolnym rozpoczęła się uroczysta część Dnia Podchorążego. Uczniowie pokazali, że bliski jest im ceremoniał wojskowy. Na placu można było zobaczyć uroczystą musztrę paradną z wartą honorową. Uczniowie klasy pierwszej Tw złożyli przysięgę.

Dzień Podchorążego ponownie pokazał, że Kopernik jest szkołą z przyszłością, szkołą z pozytywną i inteligentną młodzieżą z pasją.

Patryk Golimowski (fotograf szkolnej telewizji „KOPERAS TV”) Justyna Wiśniewska (główny opiekun telewizji „KOPERAS TV”). Zdjęcia – kilku fotografów szkolnych