KONIN. XIII Gala Powiatu Konińskiego

IS_6040_img_1

XIII Gala Powiatu Konińskiego odbyła się wczoraj w Domu Kultury „Oskard” w Koninie. Podczas niej władze powiatu podsumowali i podziękowali wszystkim, którzy wyróżniają się aktywnością na rzecz społecznego i gospodarczego rozwoju regionu.
Przedstawiciele samorządu uhonorowali osobowości powiatu statuetkami w kategorii: „Samorządowiec”, „Społecznik”, „Kultura”, i „Sport”, a najbardziej przedsiębiorczym wręczyli Nagrodę Gospodarczą Powiatu Konińskiego. W pierwszej kategorii wyróżnienie odebrał wójt Starego Miasta Ryszard Nawrocki.
Społecznikiem roku została Anneke Mülder z holenderskiej fundacji Stichting Eemsmond Helpt De Polen, sportowcami – bokser Igor Jakubowski i kolarz Adam Stachowiak, a nr 1 w kategorii „Kultura” – Kamil Wasicki z zespołem.

XIII Galę Powiatu Konińskiego zakończył występ Zbigniewa Wodeckiego, piosenkarza i muzyka znanego nie tylko dzieciom z popularnej kiedyś piosenki do telewizyjnej bajki „Pszczółka Maja”, ale też lubianego przez dorosłą publiczność za takie utwory jak: „Zacznij od Bacha”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, czy „Z Tobą chcę oglądać świat”.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Koninie)