KLECZEW. Obwodnica już jest

IS_IMG_0270

Skanska oddała do ruchu obwodnicę Kleczewa. Kontrakt, o wartości ok. 4 mln zł, został zrealizowany na zlecenie Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. Inwestycja powstała m.in. dzięki środkom unijnym przyznanym z Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Wartość dofinansowania to 3,3 mln zł.

Zakres inwestycji, która rozpoczęła się w styczniu 2011 roku, obejmował wybudowanie niemal kilometrowego fragmentu drogi o szerokości 7 m z dwumetrowymi poboczami na odcinku: od skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 264 (ul. 600-lecia) z drogą gminną nr 454102 (ul. 50-lecia KWB) do skrzyżowania typu rondo na drodze wojewódzkiej nr 264. Na całej długości trasy został wykonany jednostronny chodnik, który na odcinku 250 m przechodzi w ciąg pieszo-jezdny. Skanska zamontowała również oświetlenie i wybudowała rondo czterowylotowe z jezdnią o szerokości 6,0 m i pierścieniem szerokości 1,5 m.

Do realizacji tego projektu użyliśmy 2 676 m sześc. kruszywa łamanego, wykonaliśmy ponad 17 tys. m sześc. wykopów oraz ułożyliśmy ponad 4 tys. m kw. kostki brukowej – mówi Piotr Pacyński, Kierownik Robót, Skanska. Obwodnica jest inwestycją długo wyczekiwaną przez mieszkańców Kleczewa. Odciąży ona centrum miasta i poprawi bezpieczeństwo – mówi Robert Andrzejak, Dyrektor Zespołu Projektów, Skanska. - Do tej pory samochody przejeżdżały przez miejscowość powodując wiele zagrożeń dla lokalnych uczestników ruchu drogowego.

Skanska we wschodniej Wielkopolsce

Skanska działa na rynku wschodniej Wielkopolski. Na terenie Konina firma zajmuje się bieżącym utrzymaniem dróg krajowych, miejskich i gminnych. Ponadto, w tym rejonie Skanska oddała do użytku m.in. ul. Kopernika w Słupcy, ul Przemysłową w Koninie oraz przebudowała drogę powiatową Wilczogóra – Skulska Wieś.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA