STARE MIASTO. Sukcesy zawodników z Żychlina w tenisie stołowym

IS_Mistrzostwa województwa - szkoły podstawowe - chłopcy

5 grudnia w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 50 w Poznaniu rozegrano finał wojewódzki w drużynowym w tenisie stołowym szkół podstawowych. W zawodach uczestniczyły 2 drużyny (chłopcy i dziewczęta) ze Szkoły Podstawowej w Żychlinie. Drużyna chłopców w składzie: Dawid Mikuła i Norbert Głąb oraz Mateusz Kubicki zanotowała historyczny sukces, po raz pierwszy zdobywając mistrzostwo województwa wielkopolskiego.

Chłopcy po wygraniu eliminacji grupowych (bez straty punktu) awansowali do fazy pucharowej. W ćwierćfinale pokonali 3:1 SP Łagiewniki Kościelne, w półfinale 3:2 SP Wyrzysk, a w finale 3:1 SP Kobylin. Natomiast drużyna dziewcząt w składzie: Marta Zając, Weronika Kaszuba oraz Wiktoria Maciaszek, po niezbyt korzystnym losowaniu, nie zdołała przebrnąć eliminacji grupowych i ostatecznie sklasyfikowana została na miejscach 9–12. W turnieju finałowym uczestniczyło 13 zespołów chłopców i 14 zespołów dziewcząt.

Natomiast 6 grudnia w hali sportowej przy Gimnazjum w Krzyżu Wielkopolskim rozegrano finał wojewódzki w drużynowym tenisie stołowym szkół gimnazjalnych. W zawodach uczestniczyła również drużyna reprezentująca Gimnazjum w Żychlinie, w składzie: Dawid Siwek i Łukasz Grzywacz oraz Jakub Staszak. Chłopcy po eliminacjach grupowych (2. miejsce), awansowali do fazy pucharowej. W ćwierćfinale pokonali 3:2 Gimnazjum Wyrzysk, w półfinale ulegli 1:3 drużynie z Robakowa, a w pojedynku o 3. miejsce przegrali z reprezentacją Gimnazjum w Nowym Belęcinie 0:3, i zajęli ostatecznie IV miejsce. W turnieju finałowym uczestniczyło 14 zespołów chłopców i 14 dziewcząt.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA