ŚLESIN. Mieszkańcy gminy nie skąpili pieniędzy

IS_IMG_9886

W niedzielę, 8 stycznia, siedemdziesięciu wolontariuszy od wczesnych godzin rannych zbierało na ulicach Ślesina, w wioskach i przed kościołami datki na rzecz XX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze to młodzież z Gimnazjum i uczniowie Szkół Podstawowych, zarejestrowani w sztabie przy M-GOK w Ślesinie, kierowanym przez Kamila Wasickiego. Wśród zbierających był też Burmistrz Miasta i Gminy Mariusz Zaborowski.

Podsumowanie Finału rozpoczęło się koncertem o godz. 16.00 w Środowiskowej Hali Sportowej przy Gimnazjum w Ślesinie. Na scenie wypożyczonej z Konińskiego Domu Kultury wystąpiły zespoły i soliści: M-GOK SWEET BAND, Wirujące Promyki, grupa taneczna Maluchów, THE 1, BIT 10, Iskierki z ZS-P w Ślesinie, grupa taneczna z SP Licheń Stary, zespół taneczny METRUM z Gimnazjum w Ślesinie, Zespół Szantowy (SP Ostrowąż), zespół VERUM z Konina, zespół Kontrola Dźwięku – Szkoła Muzyki Rozrywkowej MUSIC STORE Konin, Martyna Szyjkowska z SP Piotrkowice.

W przerwach między występami poszczególnych zespołów i solistów trwała licytacja gadżetów podarowanych przez ofiarodawców, a prowadzili ją Michał Chmielewski – dyrektor M-GOK Ślesin i Jakub Przerwa z konińskiego Radia PLANETA. Najmłodszych widzów zabawiał MIŚ PUCHATEK, zaś zgłodniałych smaczną grochówką z kuchni polowej częstowali druhowie z OSP Szyszyńskie Holendry. Wśród zlicytowanych gadżetów były m.in.: statuetka 20-lecia partnerstwa samorządowego z gminy Langewisen w Niemczech, dwa bursztynowe serduszka, poduszki w kształcie serca, kalendarz Dżentelmen 2012, płyta z muzyką od serca, koszulki, złoty medal Mistrza Polski Agnieszki Cieślak, rejs jachtem ŚLESINIAK, legowisko dla czworonogów itp. Największą kwotę 1270 zł uzyskano za kurs prawa jazdy ufundowany przez Szkołę Jazdy NOVA Marcina Kaczmarka. Ogółem z licytacji zebrano 3875 zł, a po dodaniu sumy z puszek od wolontariuszy na koncie WOŚP znalazło się 17 039,05 zł oraz 51,55 euro. O godz. 20.00 rozbłysło światełko do nieba, zaś nad jego sprawnym przebiegiem czuwała Firma HAPS Krzysztofa Kowalskiego.

Organizatorzy XX Finału WOŚP dziękują za współpracę:

1. Burmistrzowi Miasta i Gminy Ślesin Mariuszowi Zaborowskiemu

2. Zakładowi Gospodarki Komunalnej w Ślesinie

3. Gimnazjum w Ślesinie

4. Marcinowi Kaczmarkowi – Szkoła Jazdy NOVA

5. Druhom z OSP Ślesin i OSP Szyszyńskie Holendry

6. Magdalenie Łopacińskiej – Hurtownia Warzyw, Owoców i Cytrusów

7. Arkadiuszowi Broniszewskiemu – Sklep Mięsny

8. Waldemarowi Jaworskiemu – Zakład Szklarski

9. Firmie HAPS Krzysztofa Kowalskiego

10. Klubowi Żeglarsko-Motorowemu KAPER

11. Konińskiemu Domowi Kultury

12. Jolancie Kocaj – Auto-Servis

13. Lokalnym mediom za promocję

14. Artystom za występy na koncercie finałowym

15. Hurtowni Gastronomicznej – Krystyna Pośnik

16. Wszystkim wolontariuszom

17. Firmie Szmidt i Syn

18. Klaudii Pasik – Gabinet Kosmetyczny

19. Iwonie i Waldemarowi Florczykom – Stolarstwo Meblowe

20. Pawłowi Pachulskiemu – PHU GRYF

21. Stefanowi Wiśniewskiemu – Szkółka Drzew Iglastych

22. Firmie Dekoracyjnej FINEO

Tadeusz Kucharski

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA