RYCHWAŁ. WOŚP – mieszkańcy okazali swoje wielkie serce

IS_DSC09420

8 stycznia 2012 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już 20. raz. Po raz 12. zorganizowano ją także w Rychwale. I po raz kolejny z sukcesem. Jak co roku organizatorem ogólnopolskiej akcji było Gimnazjum w Rychwale. Włączyły się wszystkie szkoły podstawowe z terenu gminy. Udało się zebrać 19 661,91 zł. I znów mieszkańcy całej gminy okazali swoje wielkie serce, za które cały Sztab WOŚP w Rychwale wraz z jego szefową Anną Kupską serdecznie dziękują.
W całej gminie kwestowało 188 wolontariuszy pod opieką swoich nauczycieli. Już przed godziną 8.00 do remizy OSP w Rychwale przybywali pierwsi wolontariusze po odbiór puszek i serduszek. O godzinie 12.00 na rychwalskim rynku kwestowali ułani Szwadronu Ziemi Konińskiej. Zachęcali mieszkańców do przejażdżki bryczką. Na sali gimnastycznej rozgrywano międzygimnazjalne zawody w piłkę siatkową. Gimnazjaliści z Rychwała gościli swoich kolegów z Gimnazjum ze Zbierska i Stawiszyna. Niestety, nie dali im forów i wygrali zawody. Na zwycięzców czekał puchar ufundowany przez szefową sztabu. Jak co roku większość atrakcji tego dnia odbywała się na sali OSP w Rychwale. Swoimi występami zachwycały dzieci z przedszkola „Plastuś”, uczniowie ze szkół podstawowych w Rozalinie, Kucharach Kościelnych oraz gimnazjaliści.
Mieszkańcy Rychwała (a w szczególności panie) tego dnia mieli możliwość dowiedzieć się, jak dobierać do swojej sylwetki stroje, makijaż i fryzurę. Tego wszystkiego uczyły dziewczęta z Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Koninie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zawody „Na wesoło”, gdzie uczniowie gimnazjum i nauczyciele wychowania fizycznego z całej gminy walczyli o palmę pierwszeństwa. Nauczyciele zwyciężyli, ale walka była zacięta. Gwiazdą wieczoru był zespół „ABBA MIA” z Wrocławia. Przy piosenkach legendarnego szwedzkiego zespołu ABBA wszyscy się świetnie bawili. Po godz. 20.00 odbyła się długo oczekiwana tak zwana „licytacja”. Licytowano między innymi jeden dzień burmistrzowania, prowadzenie sesji Rady Miejskiej, koszulkę Kuszczaka, godzinny przejazd bryczką po gminie, bursztynowe serduszka, torty, talony na paliwo, stylizację fryzur, obrazy, biżuterię i wiele innych gadżetów. W kuchni remizy nie zabrakło grochówki, pieczonych kiełbasek, kaszanek, a dla łasuchów ciast. I znów mieszkańcy całej gminy okazali swoje wielkie serce, za które szefowa Anna Kupska i cały sztab serdecznie dziękują. Podczas 12. rychwalskiego finału udało się zebrać 19661,91 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i przeprowadzenia 12. Finału WOŚP w Rychwale.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA