KRZYMÓW (PAPROTNIA). Choinka u Jana Brzechwy

IS_020

Choinka w Szkole Podstawowej w Paprotni, 4 lutego, była okazją do zaprezentowania umiejętności artystycznych uczniów. Śpiewem, tańcem i scenkami z życia stworzono klimat przyjemnej uroczystości, podczas której wszyscy dobrze się bawili. Rodzice i dziadkowie byli dumni ze swoich pociech. A pociechy ze swoich rodziców i dziadków.

W przygotowanie artystycznego spotkania byli zaangażowani wszyscy nauczyciele, w szczególności Renata Antas, Artur Pocztowski i Elżbieta Śmigielska. Twarz się uśmiechała, gdy występowały grupy przedszkolaków, w tym ,,Iskierki” i ,,Brzechwałki”. Trochę starsi uczniowie poruszali tematy nie tylko lekkie i przyjemne, ale i bardziej refleksyjne. Jak to w życiu, tym bardziej, że tematem przewodnim była rodzina.

Rada Rodziców pod przewodnictwem Anny Bober przygotowała kawiarenkę, loterię fantową, kiermasz plastyczny i …licytację. Można było nabyć m.in. telefon komórkowy, słoik miodu, drewnianą rzeźbę i gliniany dzbanek.

Ostatnim akordem była dyskoteka dla uczniów i karnawałowe spotkanie dla dorosłych.

Sukces choinkowego dnia był możliwy dzięki wsparciu licznej grupy darczyńców – przyjaciół szkoły. Byli to m.in.: radny powiatu konińskiego Tadeusz Jaroszewski, radny gminy Krzymów Henryk Jackowski, Iwona i Marek Darul – firma ,,Kupiec” w Paprotni, Lesław Andrzejak – firma ,,Trans-Drew” w Staropaprockich Holendrach, Jan Siwek – Szkółka Drzew Ozdobnych w Kałku.

Dziękujemy za życzliwe wsparcie pani dyrektor szkoły Bożenie Hodlik. Dziękujemy wszystkim sponsorom, rodzicom i dziadkom, pani sołtys Annie Krych, pani Marioli Sipie z restauracji ,,Zieloni Mi” oraz uczestnikom spotkania choinkowego. Dzięki Wam ta uroczystość wypadła tak wspaniale. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na potrzeby dzieci z naszej szkoły, na przykład na wyjazd na basen lub do kina – powiedziały przedstawicielki Rady Rodziców.