STARE MIASTO. Wywalczyli wicemistrzostwo Wielkopolski

logo_slf

Reprezentacja Gminy Stare Miasto w piłce halowej wywalczyła wicemistrzostwo województwa na Zimowej Wielkopolskiej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi w Wągrowcu. Drużyna z dobrej strony pokazała się już na wcześniejszych etapach. Zaczęło się od “niespodziewanej” dla konkurencyjnych gmin wygranej w XIV Powiatowej Zimowej Spartakiadzie LZS Mieszkańców Wsi Powiatu Konińskiego, w której wyższość drużyny ze Starego Miasta musiały uznać m.in. ekipy z Goliny i Kleczewa.

Kolejnym szczeblem był etap rejonowy, 4 marca w Budzisławiu Kościelnym. Stare Miasto okazało się lepsze m.in. od drużyn powiatów: gnieźnieńskiego, jarocińskiego, tureckiego. 11 marca w Wągrowcu, na szczeblu wojewódzkim, rozegrano Zimową Wielkopolską Spartakiadę LZS Mieszkańców Wsi o Puchar Przewodniczącego RWZLZS. Drużyna ze Starego Miasta pierwszy mecz z Pleszewem wygrała wysoko 3:1, jednak w finale uległa wielokrotnym zwyzięzcom wielkopolskich rozgrywek – zespołowi Trzcianka-Czarnków 1:4.

Reprezentację Gminy Stare Miasto stanowili zawodnicy Staromiejskiej Ligi Futsalowej (SLF), która z powodzeniem rozgrywana jest od 2008 r. Rozgrywki SLF odbywają się w okresie jesienno-zimowym w Sali Środowiskowo–Gimnastycznej przy Gimnazjum w Starym Mieście. Trzon SLF stanowią zawodnicy z Żychlina, Żdżar, Lisca, Starego Miasta, Janowic, Modły. Liga rozgrywana jest według kolejek – w piątki.

Rozgrywki prowadzone w ramach SLF mają na celu popularyzację piłki nożnej oraz zdrowego trybu życia, zapewnienie młodzieży i dorosłym udziału w sportowych inicjatywach, podnoszenie swojego poziomu sportowego, a także rozwijanie więzi koleżeńskiej wśród zawodników. Staromiejska Liga Futsalowa została skierowana wyłącznie do mieszkańców i firm z gminy Stare Miasto.

Skład drużyny, która wywalczyła wicemistrzostwo Wielkopolski: Radosław Gromada (bramkarz), Dawid Płocharski, Radosław Witkowski, Kacper Zioła, Damian Markiewicz, Dawid Filipiak, Przemysław Wesołowski, Sebastian Szczeciński, Damian Szczepaniak, Przemysław Krzos (kierownik drużyny).

Bartłomiej Michalak