POLECAMY. Kasia Nosowska – Konin (,,Oskard”), 30 marca – godz.19.00

Nosowska by Anna Głuszko - Smolik1

SZEŚĆ NOMINACJI DO FRYDERYKÓW 2012, STATUT PLATYNOWEJ PŁYTY uzyskała piąta, autorska płyta Nosowskiej zatytułowana „8”. Jedna z najlepszych polskich wokalistek i tekściarek, artystka , która zdobyła na polskim rynku wszystko, co było do zdobycia, po raz kolejny oddaje w ręce słuchaczy fascynujący zestaw piosenek, z oryginalnymi tekstami, śpiewanych z niezwykłą ekspresją – od pulsującego i eksplodującego niepokojem „Daj spać”, przez przebojowy, niemal taneczny singiel „Nomada”, po monumentalny „Tętent”.

Muzyka, która znalazła się na płycie to mieszanka wszystkiego, co dobrze krzyżuje się z popem i alternatywą, zagrana ze smakiem i nerwem m.in. przez część muzyków znanych z towarzyszącego Nosowskiej UniSexBlues Bandu.

Nosowska postawiła bowiem na sprawdzonych współpracowników. Kompozytorem wszystkich piosenek jest Marcin Macuk, który odpowiadał również za wcześniejszy autorski album Nosowskiej „UniSexBlues”. Macuk jest także, wspólnie z Marcinem Borsem producentem płyty.

Ten album jest odmienny od tego, co było dotychczas, zarówno ze względu na instrumentarium, jak i na podejście do formy. Chcieliśmy zmierzyć się z nową materią i fakturą  muzyczną w odniesieniu do wcześniejszych wspólnych projektów, spróbować czegoś nowego, nieznanego. Na tej płycie tekst był pierwszy i nadawał ton podstawowy muzyce. Słowo uruchomiło wszystko inne. Dobór instrumentarium, sposób śpiewania oraz podejście do nagrań to punkt, w którym chcemy poeksperymentować. Stworzyć akt, który się dzieje na bieżąco.” Marcin Macuk

8” to kolejny akt komunikacji Nosowskiej jako wrażliwego i czujnego obserwatora świata.

Warto dodać, że Katarzyna Nosowska została ambasadorem kampanii “Natura 2000. Poczuj to!” prowadzonej przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Akcję promuje piosenka “O lesie” z płyty “8″.

Koncert Nosowskiej wzbogacony niezwykłymi wizualizacjami odbędzie się 30 marca o 19.00 w Oskardzie.

Na koncert Nosowskiej oraz after party z brytyjskim zespołem Eureka Machines zapraszają Stowarzyszenie In Art oraz Oskard.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA