KRAMSK (ANIELEW). Radosna wiosna

IS_20120322153

22 marca uczniowie Szkoły Podstawowej w Anielewie pożegnali zimę. Przygotowywali się do tego bardzo solidnie, ponieważ na początku marca został ogłoszony konkurs na najładniejszą marzannę. Pod czujnym okiem Emilii Chmielewskiej-Kazuś uczniowie poszczególnych klas na zajęciach plastycznych wykonali kukły z ekologicznych materiałów. Na barkach Samorządu Uczniowskiego spoczął obowiązek wybrania najpiękniejszych marzann. Zwyciężyły klasa II i klasa IV, a wyróżnienie otrzymała klasa I.

Dyrektor Barbara Neneman pogratulowała zwycięzcom i wręczyła przewodniczącym klas pamiątkowe dyplomy. Życzyła także uczniom udanej zabawy.

Katarzyna Walkowska, która wraz z harcerzami z anielewskiej szkoły zorganizowała całą imprezę, przypomniała o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa i zaprosiła wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego świętowania pierwszego dnia wiosny.

Dwie najpiękniejsze marzanny popłynęły do morza, a reszta zimowych panien spłonęła w ognisku, przy którym uczniowie (pod opieką nauczycieli) piekli kiełbaski. Klasy IV-VI rozegrały mały turniej piłki nożnej, a dla młodszych dzieci harcerki z klasy VI przygotowały gry i zabawy.

Daria Chmielewska

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA