KONIN, ŚLESIN. Liczy się tylko człowiek

DSCN1964

23 marca w Domu Kultury ,,Oskard” odbył się 31. Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, którego organizatorem było Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Dom Kultury ,,Oskard”. Hasłem przewodnim Festiwalu był cytat piosenki Janusza Kofty: „Jeśli cokolwiek się liczy to człowiek, tylko człowiek…”, który w pełni odzwierciedla jego charakter.

Na scenie zaprezentowało się 26 uczestników w trzech kategoriach wiekowych. Wśród nich były dwie solistki z Dziecięco-Młodzieżowego Studia Piosenki w Ślesinie: Kinga Żelichowska, która otrzymała II miejsce w pierwszej kategorii wiekowej oraz Julia Marcinkowska, która otrzymała II miejsce w drugiej kategorii wiekowej. Solistkom podczas występu na widowni towarzyszyły koleżanki z Dziecięco-Młodzieżowego Studia Piosenki i Szkoły Podstawowej w Ślesinie. Instruktorem nagrodzonych solistek jest Piotr Piechocki.

Festiwal Piosenki miał charakter konkursowy. Występy dzieci oceniało profesjonalne jury w składzie: Anita Dąbrowska wokalistka z Torunia, Mateusz Kurek – muzyk z Torunia oraz Bartłomiej Nowosielski – aktor Teatru ,, Ateneum” w Warszawie. Myślą przewodnią scenicznej koncepcji koncertu galowego było hasło : „Człowiek jako muzyczny kalejdoskop cech i emocji”, do którego autorski scenariusz stworzył Bartłomiej Nowosielski. Piosenki wykonane przez solistów były odzwierciedleniem emocji, które towarzyszą człowiekowi w jego życiu.

Izabela Janicka-Pawlak