SKULSK (GOPLANA). Dachy z trzciny znane nie tylko w Polsce

photo

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Roof-Reed w Goplanie (gmina Skulsk) wykonywało trzcinowe dachy w wielu miejscach w Polsce, m.in. w Muzeum Archeologicznym w Biskupinie. Ale także za granicą: w Anglii, Danii, Holandii i Francji. W Europie krycie dachów słomą i trzciną jest znane od wieków. Ta ostatnia ze względu na dłuższą trwałość wyparła słomę. Fachowo położony dach z trzciny przy nachyleniu ponad 40 stopni zachowuje swoją żywotność nawet do 70 lat. Możliwość stworzenia wyjątkowej strzechy jest ograniczona jedynie inwencją strzecharza i właściciela.

Pod strzechą latem łatwiej utrzymać chłód, a zimą ciepło. Dach z trzciny bardzo dobrze tłumi hałas podczas ulewnych deszczów. Według niemieckich naukowców, taki dach przez 25 lat stanowi pełne zabezpieczenie przed niezdrowym dla człowieka promieniowaniem atmosferycznym.

Firma z Goplany wykonuje także m.in. maty słomiane, trzcinowe i wiklinowe, altany, parasole, płyty trzcinowe, domki dla ptaków.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Roof-Reed – mgr inż. Krzysztof Łukaszewski; Goplana 24, 62-560 Skulsk. Tel/fax +48-63 2682073, tel 0-63 2682549.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA