STYL ŻYCIA. Pierwsza sobota miesiąca

IS_P7280486

O nocnej pielgrzymce z Konina do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu słyszeli wszyscy, natomiast o nas wie niewiele osób. Pielgrzymujemy w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Modlimy się w intencji zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi, ale również w intencjach osobistych – pisze ,,kk” w swoim debiutanckim tekście na łamach Konińskiej Gazety Internetowej.

Wyruszamy rano o godz. 8.15. Spotykamy się na skraju lasu przy torach w Niesłuszu. Do celu dochodzimy o godz. 12.00, na Mszę Świętą.

Po raz pierwszy pielgrzymka wyruszyła we wrześniu 2003 roku, pod przewodnictwem siostry Czesławy. Idziemy bez księdza, w małej grupie. W kwietniu pielgrzymowało 10 osób. Wiek uczestników jest zróżnicowany – mają oni od 20 do 60 lat. Pokazuje to, że dołączyć do nas może każdy.

Oprócz modlitwy mamy czas dla bliźniego, na żarty i odpoczynek. Wszyscy czujemy się bardzo dobrze w tej grupie. Modlitwa ubogaca nas duchowo.

Poza tym w zeszłym roku zorganizowano dwa wyjazdy pielgrzymkowo-rekreacyjne. Pierwszy – w okolice Białegostoku – pod hasłem: ,,Wymagajcie od siebie, choćby inni od Was nie wymagali”. Drugiemu – do Łostówki w Beskidzie Wyspowym – przyświeciały słowa: ,,Miłujcie nie słowem,a czynem i prawdą”.

kk


 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA