ŚLESIN. 21 małżeństw świętowało jubileusz

Złote gody - Ślesin

2 maja w ślesińskim kościele parafialnym 21 par świętowało jubileusz zawarcia związku małżeńskiego. Uroczystość ta obchodzona jest corocznie od kilku lat, a jej inicjatorem jest wikary ks. Grzegorz Ograbisz. W tym roku 60-lecie przyjęcia sakramentu małżeństwa obchodzili Marianna i Józef Pawlak. 50-lecie świętowali: Krystyna i Bolesław Antoniak, Kazimiera i Jan Betler, Janina i Bogumił Kaczmarzewscy, Danuta i Józef Kuc, Marta i Tadeusz Kucharscy, Danuta i Jan Ogiela, Czesława i Antoni Rosińscy, Krystyna i Henryk Skuteccy.

25-lecie obchodzili: Jolanta i Stefan Cieślak, Marianna i Andrzej Fordon, Barbara i Wiesław Garczewscy, Jolanta i Wiesław Kaczmarek, Wioletta i Mirosław Kopczyńscy, Renata i Karol Latowscy, Ewa i Zbigniew Lewandowscy, Dorota i Marek Masłowscy, Anna i Jan Milwicz, Beata i Jacek Szmidt, Elżbieta i Mirosław Szych, Jolanta i Przemysław Witczak.

W homilii ks. Ograbisz, zwracając się do jubilatów, podkreślił, iż nie wszyscy małżonkowie potrafią pokonać trudne chwile tak jak oni. – Tylko ci, którzy zbudują swoje małżeństwo na skale, którą jest Jezus Chrystus, wytrwają ze sobą do końca, a codzienność nie będzie dla nich udręką, lecz szczęściem – powiedział w homilii. W trakcie uroczystej mszy św. jubilaci odnowili swoje śluby, od proboszcza ks. prałata Leszka Rybki otrzymali też poświęcone krzyże. Każda para wraz z błogosławieństwem została także obdarowana dyplomem i kwiatami.

EM

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA