KRZYMÓW. IV Gminna Olimpiada Przedszkolaka

Przedszkole 1

26 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Krzymów miały okazję po raz czwarty uczestniczyć w Gminnej Olimpiadzie Przedszkolaka, która jak co roku odbyła się w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie. Olimpiada organizowana jest pod patronatem wójta gminy Tadeusza Jankowskiego. Tego rodzaju spotkanie jest doskonałą okazja do integracji najmłodszych mieszkańców gminy, którzy na co dzień nie mają ze sobą kontaktu.

Organizatorami olimpiady były wychowawczynie z oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Krzymowie: Milena Marciniak i Justyna Ziemniarska oraz wychowawca klasy I Renata Mikołajczak, we współpracy z Samorządem Uczniowskim.

W zmaganiach brało udział pięć oddziałów przedszkolnych z terenu gminy: ze Szkoły Podstawowej w Głodnie, ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie, ze Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Paprotni, ze Szkoły Podstawowej w Smólniku i ze Szkoły Podstawowej w Szczepidle. Każdy oddział reprezentowało 6 uczestników.

Przygotowano konkurencje sportowe i umysłowe. Na dzieci czekał do pokonania tor przeszkód, zabawa „Piłka w tunelu”, „Czarodziejski worek”, rzut obręczą na pachołek, slalom między pachołkami, strzały piłką siatkową do pustej bramki oraz kręcenie kołem hula-hop. Tuż po konkurencjach sportowych dzieci zostały zaproszone na poczęstunek, aby „nabrać” sił na część umysłową.

W drugiej części olimpiady dzieci musiały zaśpiewać piosenkę lub powiedzieć wierszyk, złożyć prawidłowo obrazek z kilku części, połączyć obrazki z literą na jaką rozpoczyna się ich nazwa, uzupełnić kartę liczbową oraz połączyć numery alarmowe z odpowiednimi autami. Następnie dzieci losowały z magicznego pudełka pytania, na które musiały odpowiedzieć. Okazało się, iż w gminie Krzymów mieszkają dzieci wybitnie wysportowane i inteligentne. Każda szkoła otrzymała w nagrodę za uczestnictwo w olimpiadzie zestaw bajek i bloczek kolorowego papieru, a każdy z uczestników breloczek upamiętniający udział w olimpiadzie.

I miejsce zajęli gospodarze, czyli dzieci z oddziału przedszkolnego w Krzymowie, II – oddział przedszkolny ze Smólnika, a III – oddział przedszkolny ze Szczepidła. Impreza zakończyła się wspólną zabawą w kole i pamiątkowym zdjęciem.

Milena Marciniak (nauczyciel wychowania przedszkolnego – Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Krzymowie)