KONIN. 33. Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca

W eliminacjach Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca , 31 maja, wzięło udział 93 wokalistów i 103 prezentacje. Do koncertów finałowych w dniu 1 czerwca zakwalifikowało się 49 piosenkarzy. Komisja artystyczna oceniająca tancerzy spotka się ponownie z 58 choreografiami. Finały rozstrzygną, które zespoły i wokaliści otrzymają nominację do udziału w gali 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Przypominamy, że koncert laureatów odbędzie się w sobotę, 2 czerwca 2012, o 19:00 w amfiteatrze “Na skarpie”. Poprowadzi go popularna serialowa aktorka – Joanna Koroniewska.

Koninianie w finałach

Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów” – jurorzy zawsze podkreślają, że udział w Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca jest wyróżnieniem, ba, nobilitacją! Dlatego WSZYSTKIM Wam serdecznie gratulujemy.

Do koncertów finałowych zakwalifikowali się również młodzi koninianie! Konin będą w nich reprezentować w śpiewie – 11-letnia Marysia Lewandowska ze Społecznego Ogniska w Koninie z piosenką „Kolorowy wiatr” (instruktor Izabela Goździkowska). Także do finału zakwalifikowały się Kinga Żelichowska i Julia Marcinkowska, z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie (instruktor Piotr Piechocki). W tańcu zaś: Studio Tańca FART III z Młodzieżowego Domu Kultury (instruktor Justyna Szczap-Morkowska, Iwona Ratajczak, choreografia „Jesień”), RYTMIX III (instruktor Wiesława Wolna, choreoografia „Jesień”) oraz RYTMIX 3B (choreografia „Szczypta różowego koloru”) – w kategorii show dance do 11 lat.

W tańcu Konin zaprezentują: w show dance 12-15 lat swój układ zatytułowany ,,Odrzucony” przedstawi ponownie RYTMIX 2A (instruktor Wiesława Wolna), w kategorii 16-19 lat, również w show dance RYTMIX 1A zatańczy „Święto wiosny” (instruktor Martyna Wolna), w disco dance, freestyle 12-16 lat nominację do udziału w koncercie finałowym otrzymał FUKS I z Konińskiego Domu Kultury (instruktor Jacek Szczepankiewicz, Joanna Łęcka, choreografia „Silver Stars – mix 2012″). W kategorii najstarszej na festiwalu – 16-19 lat, w hip hopie, Konin reprezentować będzie zespół FROM the TOP CREW z Konińskiego Domu Kultury, prowadzony przez Sylwię Michalak (choreografia „Rock the Bass”).

W etiudzie tanecznej jurorzy zobaczą po raz drugi dwie grupy – Studio Tańca FART II z MDK (instruktor Justyna Szczap-Morkowska, choreografia ,,Dziewczynka z zapałkami”) i RYTMIX 2 Wiesławy Wolnej (instruktor Martyna Wolna, choreografia pod tytułem „Fergie”).

W finale zatańczy także zespół GAMA z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłodawie (instruktor Iwona Łagodzińska, choreografia „Let’s go!”).

Mundialowa galówka

Najlepsi konińscy tancerze wystapią podczas koncertu galowego 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca. Utalentowanych młodych ludzi zobaczymy w choreografii Mateusza Polita, reżysera galówki. 24 tancerzy zatańczy do przeboju Shakiry „Waka Waka” napisanej na Mistrzostwa Świata Piłki Nożnej w Afryce.

Pomysł na choreografię narodził się przy okazji rozmów o oprawie scenicznej tegorocznego festiwalu, a ta przypomnijmy jest w barwach EURO. Jak mówi Mateusz Polit, organizatorzy postanowili w oparciu o mundialowe piosenki przygotować show, w którym zaprezentują się najlepsi konińscy tancerze i młodzi instruktorzy z zespołów: FUKS, FROM THE TOP i RYTMIX.

Piosenkę Shakiry ,,Waka Waka” wykona Sylwia Dziardziel, konińska wokalistka. Towarzyszyć jej będzie siedmioosobowy chórek, w składzie którego zobaczymy między innymi Katarzynę Żurawik, instruktora śpiewu w Konińskim Domu Kultury, wielokrotną laureatkę dziecięcego festiwalu.

Podczas specjalnego pokazu usłyszymy także piosenkę Rick’a Martina ,,Livin’ la Vida Loca”. Wykona ją Patryk Maślach ze Stalowej Woli, uczestnik 33. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca.

Izabela Bobrowska

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA