ŚLESIN (LICHEŃ). Akcja poboru krwi

IS__DSC0490

Ponad 18 litrów krwi udało się pozyskać w minioną sobotę w Licheniu. W trakcie drugiej tegorocznej akcji krwiodawstwa, która została zorganizowana przez miejscowy klub Honorowych Dawców Krwi „Strażak”, na pomoc drugiemu człowiekowi zdecydowało się 41 osób. Warto im wszystkim za to podziękować.

W sobotni poranek osoby, które chciały podzielić się z innymi swoją krwią, zgłaszały się do punktu rejestracyjnego znajdującego się w budynku Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym. Po pozytywnym przejściu badania lekarskiego 41 spośród 46 chętnych, którzy przybyli na akcję, oddało krew. W sumie udało się pozyskać ponad 18 litrów krwi. Akcja trwała od 8:30 do 11:30.

Następna okazja dla tych, którzy nie wzięli udziału w akcji, nadarzy się jesienią. 22 września klub HDK „Strażak”, działający przy licheńskiej strażnicy, zaplanował trzeci pobór krwi w tym roku.

W lipcu natomiast odbędzie się kolejna edycja imprezy „Zabawy na plaży”. W jej trakcie członkowie zaprzyjaźnionych klubów będą rywalizować na plaży nad Jeziorem Licheńskim o miano najlepszych, najszybszych i najbardziej zgranych honorowych krwiodawców. Impreza połączona będzie z obchodami 5. rocznicy istnienia klubu.

Robert Adamczyk