WIERZBINEK. Drużyna ,,Górnika” na trzecim miejscu

Najlepszą obroną jest atak”- tą maksymą kierował się zespół ,,Górnika” Wierzbinek w zakończonym sezonie 2011/12. Beniaminek z Wierzbinka w zakończonych rozgrywkach konińskiej B-klasy zajął trzecie miejsce. Jest to z pewnością sukces, gdyż mało kto przed sezonem w gronie faworytów stawiał właśnie ten zespół. Do końcowego szczęścia, czyli awansu, zabrakło tylko …punktu, a do zajęcia pierwszego miejsca jedynie dwóch.

Po pierwszej części sezonu ,,Górnik” zajmował III miejsce w lidze. Czołówka tabeli była bardzo zbliżona punktowo i przy paru potknięciach zespół mógł spaść nawet na ósme miejsce, dlatego też w trakcie przerwy zimowej zawodnicy sumiennie zabrali się do pracy. Dodatkowo drużyna została wzmocniona pięcioma nowymi graczami, którzy szybko zaaklimatyzowali się w zespole. Runda wiosenna rozpoczęła się jednak od falstartu, gdyż gracze w inauguracyjnym spotkaniu ponieśli pierwszą porażkę na własnym boisku z rezerwami IV ligowej ,,Kasztelani” Brudzew. Gra w kolejnej potyczce, co prawda wygranej 3:0 z Łuczywnem, nie budziła zachwytu. W trzecim spotkaniu, na własnym boisku, z ówczesnym liderem ligi ,,Sokołem” Kleczew po godzinie gry Wierzbinek przegrywał 0:4. Mimo negatywnego wyniku, zespół pokazał swoją waleczność i charakter. Gdy rywale zaczęli słabnąć, zawodnicy z Wierzbinka coraz śmielej atakowali bramkę ,,Sokoła”, dzięki czemu w konsekwencji stało się coś, co wydawało się niemożliwe – ,,Górnik” wygrał 5 : 4. Forma przyszła w idealnym momencie sezonu. Zespół nabrał wiatru w żagle i pokonywał kolejnych rywali. Ostatecznie zanotował 7 zwycięstw, 1 remis i 1 porażkę.

Najważniejsze jest jednak to, iż mimo różnych trudności, związanych z kontuzjami (na przykład bardzo poważny uraz Rafała Kujawy) czy sprawami osobistymi, które sprawiły, że w niektórych spotkaniach nie grało kilku zawodników z pierwszego składu, rezerwowi gracze pokazali, że można na nich liczyć. Do takiej sytuacji doszło na dwóch meczach wyjazdowych, gdzie brakowało aż pięciu graczy z czołowej ,,11”. Mimo to ,,Górnik” potrafił wygrać 7 : 1 z ,,Mirkiem” Adamów oraz 5 : 2 z LZS Karszew. Tym graczom należą się szczególne podziękowania za to, że godzą się na role zmienników, mimo iż mogliby grać w pierwszych składach innych zespołów.

W rundzie wiosennej ,,Górnik” zdobył 28 punktów, strzelając 46 goli. Przez cały sezon gracze uzbierali 51 punktów. Zdobyli 87 bramek, tracąc przy tym 40 goli. Daje to średnią aż 3,62 strzelonej bramki w każdym meczu. ,,Górnik” był najbardziej bramkostrzelnym zespołem w lidze. W rundzie wiosennej piłkarze z Wierzbinka poprawili grę na wyjeździe. Z pięciu spotkań wygrali cztery, a jeden mecz zremisowali. Strzelili przy tym aż 24 bramki, tracąc tylko 7. Daje to jeszcze lepszą średnią – prawie 5 strzelonych bramek na spotkanie. U siebie ,,Górnik” odniósł dwie porażki (obie po 2:3) i zwyciężał pięć razy. Bilans bramkowy to 22 : 14.

Druga część sezonu z pewnością będzie wspominana nie tylko ze względu na wyniki, ale także na postawę kibiców. Klubem interesuje się coraz więcej osób, a co za tym idzie zwiększa się liczba kibiców, którzy wspierają zawodników nie tylko na stadionie w Chlebowie, ale także na meczach wyjazdowych. Za to należą im się podziękowania.

Należy także podziękować ludziom dobrej woli, którzy wspierali klub finansowo. Na pierwszym trzeba wymienić wójta gminy Wierzbinek Pawła Szczepankiewicza, który dążył do tego, aby ,,Górnik” powstał i mógł rozgrywać swoje mecze na pięknym stadionie. Kolejnym sponsorem jest Bank Spółdzielczy z Wierzbinka, z prezesem Jerzym Konieczką, który ufundował nowe dresy dla graczy i pomagał finansowo. Podziękowania należą się również osobom i firmom, którzy wspomagali klub. Są to: Piotr Żywica INNOWATOR-PLUS oraz AX-BUD INWESTYCJE sp. o.o.

Największe podziękowania należą się jednak graczom i kibicom.

Statystyki drużyny:

Punkty: 51
Bramki: 87-40
Wygrane: 16
Remisy: 3
Porażki: 5

Spotkania u siebie:
Punkty: 28
Bramki: 48-19
Wygrane: 9
Remisy: 1
Porażki: 2

Spotkania na wyjeździe:
Punkty: 23
Bramki: 39-21
Wygrane: 7
Remisy: 2
Porażki: 3

Statystyki zawodników:

Czas gry:
1.Artur Krzemiński – 1887 minut
2. Patryk Mańkowski – 1806 minut
3.Michał Matuszak – 1800 minut
4.Robert Bąkowski – 1700 minut
5.Rafał Kujawa – 1690 minut
6.Kamil Zieliński – 1625 minut
7.Emil Szymański – 1555 minut
8.Marcin Murawiak – 1255 minut
9.Bartłomiej Sikorski – 1170 minut
10.Mateusz Wojciechowski – 1036 minut
11.Dawid Murawiak – 1003 minuty

Najlepsi strzelcy:
1.Mateusz Wojciechowski – 19 bramek
2.Emil Szymański / Rafał Kujawa – 12 bramek
3.Bartosz Pawikowski – 9 bramek
4. Damian Murawiak – 8 bramek

Ilość kartek:
1. Kamil Zieliński – 5 żółtych
2. Robert Bąkowski – 4 żółte
3.Bartłomiej Sikorski – 4 żółte