KONIN, KOŚCIÓŁ ŚW. MAKSYMILIANA KOLBE. Widowisko operowe o Słudze Bożej

15 lipca, o godz. 19.00, w dolnym kościele św. Maksymiliana Kolbe w Koninie gościć będzie Teatr Futryna. Przedstawi biograficzne widowisko operowe pt.: „Małgorzata”, składające się z trzech aktów, z muzyką na żywo. Widowisko opowiada o Słudze Bożej Małgorzacie Banaś – nazaretance z Nowogródka. Zamierzeniem artystów jest zapoznanie jak największej ilości ludzi z historią życia i działalności s. Małgorzaty Banaś. Spektakl jest także okazją do przekazania historii narodowej (okres II wojny światowej), przybliżenia dziedzictwa kulturowego oraz do szerzenia piękna polskich tradycji. Wstęp na przedstawienie jest wolny.

Poza walorami historycznymi, przedstawienie jest wyjątkowym widowiskiem muzycznym. Każdy utwór jest dziełem samym w sobie, dostarczając niezapomnianych wrażeń. Zachwyca bogactwem dźwięków i pięknem wykonujących go głosów. Ponadto wszystkie utwory potrafią ująć widza niepowtarzalną melodią, którą z powodzeniem – jak w każdym świetnym musicalu – można zanucić.

Teatr Futryna jest grupą artystyczną prowadzoną przez Siostry Nazaretanki. Zespół zajmuje się działalnością społeczną, duszpasterską, misyjną i ewangelizacyjną. Jest to teatr w drodze. W drodze do miejsca, gdzie odbywają się próby, a także do miejsc koncertowych. Każdy z artystów pochodzi z innego miejsca: z Warszawy, Kalisza, Wrocławia, Białegostoku, Poznania, Konina, Łukowa, Rawy Mazowieckiej, Ząbek, Krakowa, Kielc, Bydgoszczy i z wielu innych. Obecnie grupę teatralną stanowi około 70 osób w przedziale wiekowym 13 – 30 lat. W skład teatru wchodzi 22-osobowa orkiestra oraz 48-osobowy chór. Muzykę do całości spektaklu napisał Piotr Kotas (Rybnik). Libretto, scenariusz i reżyseria: s. Antonia Anna Mierzejewska (Warszawa). Przygotowanie wokalne zespołu, oraz odtwórczyni roli głównej: s. Karen Katarzyna Trafankowska (Kalisz). Całością dyryguje Maria Górska (Poznań). Przy spektaklu pomagają: Beata Staniek (Warszawa) -choreografia klasyczna, Anna Majewska (Białystok) – choreografia grupowa i ustawienia sceniczne.

Jako że każdy z artystów udziela się w Teatrze Futryna w charakterze wolontariusza, a wystawiane spektakle nie są i nigdy nie będą biletowane, działania potrzebują wsparcia finansowego. Środki te posłużą do zapewnienia noclegów ok. 70-osobowego zespołu oraz zorganizowania przejazdu między miastami (w Polsce i za granicą), w których będą wystawiane spektakle. Chętni do wsparcia Teatru Futryna proszeni są o kontakt mailowy: borowiecm@wp.pl

Więcej na: www.teatrfutryna.cba.pl