STOWARZYSZENIE ,,MAGNOLIA”. Zachęta do systematycznych badań

img06

Stowarzyszenie Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi ,,Magnolia” widać na wielu spotkaniach w regionie konińskim. Nie zabrakło go także na Targach Organizacji Pozarządowych w Skulsku, 29 lipca. Udział miał na celu przekazanie odwiedzającym stoisko Stowarzyszenia, w szczególności liderkom Kół Gospodyń Wiejskich, informacji na temat potrzeby systematycznych badań ginekologicznych. W każdym etapie życia kobieta powinna pamiętać o tych badaniach. Doradzano też, jak żywić pacjentów onkologicznych po leczeniu: radioterapii i chemioterapii.

Bazując na własnych doświadczeniach (jako byłe pacjentki) panie z ,,Magnolii” rekomendują potrawy gotowane na parze (lekkostrawne, bogate w składniki odżywcze). Na Targach można było poszerzyć swoją wiedzę dzięki prezentacji o produktach żywnościowych zawierających dużo antyoksydantów, przeciwutleniaczy, które wspierają naturalne mechanizmy obronne komórek człowieka i redukują zachorowania na nowotwory. Stowarzyszenie zaprosiło też do degustacji potraw przygotowanych na parze. Serwowano pierś z indyka, kurczaka, kotlet wieprzowy, filet rybny, pulpety rybne, brokuł, marchew, fasolkę, kapustę.

O wyżej wspomnianych zagadnieniach można przeczytać w przygotowanych na Targi ulotkach, które dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Koninie Stowarzyszenie mogło wydrukować. Za tę pomoc panie z ,,Magnolii” serdecznie dziękują.

Celem Stowarzyszenia Kobiet z Problemami Onkologiczno-Ginekologicznymi ,,Magnolia” jest wszechstronna pomoc kobietom w trakcie leczenia i po leczeniu onkologiczno-ginekologicznym i innych chorobach kobiecych, podniesienie świadomości kobiet i ich rodzin na temat chorób nowotworowych, zintegrowanie środowisk lekarskich z organizacjami pozarządowymi, rodzinami kobiet dotkniętych chorobą i samych chorych na schorzenia onkologiczno-ginekologiczne.

Adres: Żychlin, ul. Parkowa 2; 62-571 Stare Miasto; tel. 601 729 249, 691 445 106; e-mail: biuro@stowarzyszenie-magnolia.org

strona internetowa: www.stowarzyszenie-magnolia.org

Alina Pulcer

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA