GOLINA, GRODZIEC, RYCHWAŁ, RZGÓW, STARE MIASTO, TULISZKÓW. Solidarni na rowerach

9

Ponad 200 rowerzystów, mieszkańców gmin: Golina, Grodziec, Rychwał, Rzgów, Stare Miasto, Tuliszków, wzięło udział w III Rowerowym Zawrocie Głowy, zorganizowanym przez Stowarzyszenie ,,Solidarni w Partnerstwie”. Jak powiedział prezes Ireneusz Ćwiek, grupa była wyjątkowa liczna, co pokazuje, że aktywny tryb życia staje się coraz bardziej popularny. Rowerzyści jechali ze swoich macierzystych gmin do Kuchar Borowych, w gminie Rychwał. Tutaj przygotowano dalsze atrakcje.III Rowerowy Zawrót Głowy spotkał się z dużym zainteresowaniemSolidarni na rowerach byli też solidarni w tańcu

Mieszkańców wspomnianych gmin zaproszono do poczęstunku. Potem brali udział w konkursach, w których można było wygrać interesujące nagrody. Były też wspólne tańce, w których nikt nie żałował sił. Częścią III Rowerowego Zawrotu Głowy były występy lokalnych artystów. Zaprezentowali się: Natalia Michalak (gmina Rzgów), Możoretki Sigma (gmina Stare Miasto) i Ania Matlewska (gmina Golina).

Natalia Michalak mieszka w Kowalewku.Uczęszcza do II klasy Gimnazjum Zespołu Szkół w Sławsku. Swój wokal doskonali na zajęciach w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Brała udział w wielu konkursach, z sukcesami reprezentując gminę Rzgów.

Zespół Mażoretki Sigma działa przy Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście od 2009 roku i ściśle współpracuje z Orkiestrą Staromiejską. Uczęszcza do niego 16 dziewczyn z terenu całej gminy. Wykonują układy marszowo-taneczne i prezentują efektowne choreografie z pomponami, wstążkami oraz z batonami potocznie zwanymi pałeczkami marszowymi. Opiekun i choreografem zespołu jest Justyna Tomczak. Sigma prezentowała się nie tylko na terenie gminy Stare Miasto, ale także na Festiwalu Orkiestr Młodzieżowych w Kramsku czy Wrzesińskim Ogólnopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych.

Ania Matlewska swoja przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 5 lat. Jest wielokrotną finalistką Mistrzostw Polski i Świata. W wieku 12 lat dostała propozycję zagrania w Tetrze ROMA w Warszawie w musicalu Akademia Pana Kleksa, w którym wcieliła się w rolę Róży. W 2010 roku wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu MAGIA ITALIANA we Włoszech, gdzie za wykonanie piosenki Czesława Niemena ,,Dziwny jest ten świat” otrzymała I miejsce. W 2012 roku wzięła udział w telewizyjnym show tanecznym You Can Dance – Po prostu tańcz. Doszła do finału, stając się najmłodszą finalistką na świecie w programie YCD. Motto życiowe Ani to: ,,Marzenia – moja energia”.


 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA