GOLINA. Jeden mąż, jedna żona – przez pół wieku!

IS_156

Przeżycie ze sobą 50 lat w związku małżeńskim to wyjątkowe wydarzenie. A będzie jeszcze bardziej wyjątkowe. Potwierdzają to dane Głównego Urzędu Statystycznego. Polacy rzadziej się pobierają, a częściej rozwodzą. W 2011 roku rozwiodło się 65 tysięcy par, o 3 tysiące więcej niż rok wcześniej. Dlatego z szacunkiem należy podejść do tych, którzy są z sobą razem przez pół wieku. W Golinie taki szczególny jubileusz obchodziło kilkanaście par.

Byli to: Barbara i Stanisław Bobrowscy, Janina i Stanisław Bryska, Jadwiga i Jan Derda, Zdzisława i Stanisław Gałeccy, Rozalia i Zenon Głowaccy, Wanda i Stanisław Graniczni, Kazimiera i Adam Kamińscy, Stanisława i Eugeniusz Kiełduccy, Janina i Bronisław Kmieczyńscy, Helena i Józef Kupczyk, Bogumiła i Jan Kurzawa, Zdzisława i Jan Laskowscy, Maria i Zdzisław Leśniewscy, Maria i Wojciech Orchowscy, Kazimiera i Stanisław Pawlikowscy, Krystyna i Zygmunt Sieczka, Halina i Stanisław Trawka.

W imieniu prezydenta Bronisława Komorowskiego medalami ,,Za długoletnie pożycie małżeńskie” dekorował jubilatów burmistrz Tadeusz Nowicki. Gratulowali również przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kapturska i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Janina Różańska.

Dla złotych małżonków wystąpili młodzi artyści z gminy Golina oraz z Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie. Był też jubileuszowy tort i toast – za dalsze wspólne lata.

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA