STARE MIASTO. Powiat recytował i śpiewał

Stare Miasto - konkurs

W tym roku gminny przegląd recytatorski i wokalny został rozszerzony na cały powiat koniński. I ten pomysł się sprawdził. Pod koniec października w Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście można było posłuchać młodych twórców. Do udziału w III Przeglądzie z Zielonym Tłem Stare Miasto 2012 zakwalifikowanych  zostało 42 wykonawców w części recytatorskiej i 30 w wokalnej ze szkół podstawowych, gimnazjów, placówek kulturalnych z terenu powiatu konińskiego. Jury wyróżniło najlepszych biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dykcję , emisję, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Protokół z przebiegu III Przeglądu z Zielonym Tłem z dnia 25 października 2012 roku w Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście - konkurs recytatorski.

Organizator: Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Realizator: Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Spotkanie miało charakter konkursowy. Jury wyróżniło artystów biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dykcję , emisję, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne. Do udziału w III Przeglądzie z Zielonym Tłem Stare Miasto 2012 zgłoszonych i zakwalifikowanych  zostało 42 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów, placówek kulturalnych z terenu powiatu konińskiego.

Jury III Przeglądu z Zielonym Tłem Stare Miasto 2012 stanowili :
- Emilia Sypniewska (Przewodnicząca jury) instruktor ds. recytacji i promocji Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
- Halina Turajska – Radna Gminy Stare Miasto, założycielka Teatru Wesołego w Starym Mieście, przyjaciółka wszystkich dzieci
Beata Michalak – Górna – Opiekun Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście oraz trener wokalny

Fundatorzy nagród:
Nagrody rzeczowe:
Urząd Gminy Stare Miasto
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Mieście
Zespół Formacja Go
Firma Elstar – Bio ze Starego Miasta

Nagrody wyróżnionych przez Jury artystów otrzymali:

W kategorii I do lat 10 :

Wyróżnienia:
Kacper Wawrzyniak „Łąka” Szkoła Podstawowa w Starym Mieście
Amelia Krakowska „Kura” Koniński Dom Kultury
Wojciech Intrys „Drzewo” Szkoła Podstawowa w Starym Mieście
Michał Michalski „Dwa koguty” Szkoła Podstawowa nr, 6 w Koninie
Filip Olejniczak „Kot w worku” Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie

Miejsce III:
Franciszek Mirecki „Motyle” Szkoła Podstawowa w Starym Mieście

Miejsce II:
Wiktoria Dopytalska „Motyle” Szkoła Podstawowa w Przyjmie

Miejsce I:
Zofia Szkudlarek „Niespodzianka” Koniński Dom Kultury

W kategorii II od 11 do 13 lat:

Wyróżnienia:
Izabela Szczepaniak „Gdyby jesieni nam zabrakło” Szkoła Podstawowa w Przyjmie
Jan Garbarczyk „Wielkie to szczęście” Stare Miasto

Miejsce III:
Dominika Grobelna „Preludium deszczowe” Szkoła Podstawowa w Przyjmie

Miejsce II:
Izabella Karczewska „Wiosna” Gimnazjum w Wilczynie

Miejsce I:
Nie przyznano

W kategorii III od 14 – 17 lat:

Wyróżnienia:
Martyna Swędrzyńska „Pan Tadeusz” Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilczynie
Szymon Rogacki „Przestrzeń potrzebna kroplom wiosennego deszczu” Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Golinie

Miejsce III, Miejsce II, Miejsce I: Nie przyznano

Protokół z przebiegu III Przeglądu z Zielonym Tłem z dnia 26 października 2012 w Świetlicy Wiejskiej w Starym Mieście - konkurs wokalny.

Organizator: Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Realizator: Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Spotkanie miało charakter konkursowy. Jury wyróżniło artystów biorąc pod uwagę dobór repertuaru, dykcję , emisję, interpretację oraz ogólne wrażenie artystyczne.

Do udziału w III Przeglądzie z Zielonym Tłem Stare Miasto 2012 zakwalifikowanych  zostało 30 wykonawców ze szkół podstawowych, gimnazjów, placówek kulturalnych z terenu Powiatu Konińskiego.

Jury III Przeglądu z Zielonym Tłem Stare Miasto 2012 stanowili :
- Anna Ciesielska (Przewodnicząca jury) reprezentantka Konińskiego Domu Kultury i instruktor wokalny
- Halina Turajska – Radna Gminy Stare Miasto, założycielka Teatru Wesołego w Starym Mieście, przyjaciółka wszystkich dzieci
Daniel Banasiak – wokalista i działacz charytatywny

Fundatorzy nagród:
Nagrody rzeczowe:
Urząd Gminy Stare Miasto
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Starym Mieście
Zespół Formacja Go
Firma Elstar – Bio ze Starego Miasta

Nagrody wyróżnionych przez Jury artystów otrzymali:

W kategorii I do lat 11 :

Wyróżnienia:
Karolina Garbarczyk „Czekolady ach” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście
Daria Fleśman „Myszka widziała ostatnia” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Miejsce III:
Mikołaj Kurtas „Kto się czubi” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Miejsce II:
Weronika Krawczyk „Żegnaj Lato na rok” – Zespół Szkół w Liścu Wielkim

Miejsce I:
Julia Karmowska „Joszko Broda” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście
W kategorii II od 12 do 13 lat:

Wyróżnienia:
Adrianna Błaszkowska „Ciągle pada” – Niepubliczna Szkoła Muzyczna Music Story
Sylwia Dybowska „Czy nastanie znów świt” – Szkoła Podstawowa im. M. Kopernika w Sadlnie

Miejsce III:
Aleksandra Ficner „Uśmiechnięta wiosna” – Niepubliczna Szkoła Muzyczna Music Story

Miejsce II:
Michalina Kutek „Magiczne ognie” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Miejsce I:
Paulina Kaźmierczak „We śnie” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

W kategorii III od 14 – 16 lat:

Wyróżnienia:
Dominika Grzelak „Choć nie znam Pana ani Pani” – Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku
Oliwia Drożdżyk „Skinny love” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Miejsce III:
Martyna Buciak „Wiosna i deszcz” – Niepubliczna Szkoła Muzyczna Music Story

Miejsce II:
Klaudia Wiśniewska „Gołębi song” – Gminny Ośrodek Kultury w Kramsku

Miejsce I:
Marta Pankiewicz „Hometown glory” – Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

W kategorii III od 17 lat wzwyż :

Wyróżnienia:
Nie przyznano

Miejsce III:
Zespół BJUTI „Hot and cold” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Miejsce II:
Paulina Staszak „Shelter” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

Miejsce I:
Karina Walczak „To nic że to sen” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

GRAND PRIX III PRZEGLĄDU Z ZIELONYM TŁEM STARE MIASTO 2012
otrzymuje: Daria Świerczyńska - „Wracam do domu” – Świetlica Wiejska w Starym Mieście

 
PROMOCJA, REKLAMA, PROMOCJA, REKLAMA