FOTOGRAFIA. Franciszek Kupczyk – nagroda za ,,Głodówkę”

Do 7 stycznia 2013 roku można oglądać pokonkursową wystawę „Wielkopolska Press Photo 2012”, w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, przy ul. Bolesława Prusa 3 w Poznaniu. Franciszek Kupczyk odebrał II nagrodę za zestaw zdjęć ze strajku konińskich pielęgniarek pt. „Głodówka”. Wyróżnienie za zestaw „Moja historia” jurorzy przyznali Mirosławowi Jurgielewiczowi. Na wystawie znalazło się też zdjęcie Zdzisława Siwika „Skok”. Świadczy to o znaczącej pozycji Konina w wielkopolskiej fotografii.

Dodatkowo Franciszek Kupczyk miał swój wieczór autorski, w związku z promocją książki (dwudziestej już z kolei) z serii „Fotografowie Wielkopolski -fotografia otwarła mi świat”, autorstwa Krzysztofa Szymoniaka. Zamieszczono w niej obszerny wywiad z Kupczykiem, na tematy związanie z fotografią, opatrzony czarno-białymi zdjęciami. Na spotkaniu gościli m.in.: Lena Bednarska (dyrektor WBPiCAK), Zdzisław Orłowski – prezes Okręgu Wielkopolskiego ZPAF, Jacek Kulm, Sławomir Tobis, Jerzy Mianowski – prezes Stowarzyszenia Prasy Lokalnej, Paweł Kosicki, Paweł Szott, Artur Pławski, Janusz Nowacki – wieloletni animator życia fotograficznego. Promocja książki w Koninie ma się odbyć w przyszłym roku.

Link do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury: http://www.wbp.poznan.pl/index.php?mode=aktualnosci_wbp&action=main&menu=1&id=40649&lang=PL